Презентация, доклад по казахскому языку на тему Сырғанақ тебеміз

Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға қыс мезгілі туралы мағлұмат беру; ә) сөздік қорын молайту;Білімділік: Оқушылардың қыс мезгілі тақырыбына байланысты білімдерін

Слайд 1Сабақ тақырыбы: «Сырғанақ тебеміз»

Сабақ тақырыбы:  «Сырғанақ тебеміз»

Слайд 2Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға қыс мезгілі туралы мағлұмат беру;

ә) сөздік қорын молайту;
Білімділік: Оқушылардың қыс мезгілі тақырыбына байланысты білімдерін толықтыру.
Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу әрекетін, тілін, есте сақтау қабілетін, ой қиялын дамыту.
Тәрбиелік: Табиғат аясында (таза ауада) әр түрлі спорт түрлерімен шұғылдануға тәрбиелеу.
Сабақтың пән аралақ байланысы: орыс тілі, сурет.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, слайд, фломастер, түрлі түсті қарындаштар, интерактивті тақта.
Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға қыс мезгілі туралы мағлұмат беру;

Слайд 3Сабақтың барысы: (3-мин)
І. Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, түгендеу.
Сұрақ-жауап
Қалдарың қалай?
Ауа райы қалай?
Сабаққа дайынбыз

ба?
Бүгін қандай күн?
Психологиялық ахуал.
І. «Жүректен- жүрекке» әдісі арқылы бір-бірімізге тілек айтамыз.(Оқушылар бір-біріне қарама-қарсы отырып саусақтарын қосып бір-біріне тілек айтады.) (2-мин)
Мысалы: Мен саған бүгін сәттілік тілеймін
Сабақтың барысы: (3-мин)І. Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, түгендеу.Сұрақ-жауапҚалдарың қалай?Ауа райы қалай?	Сабаққа дайынбыз ба?Бүгін қандай күн? Психологиялық ахуал.І. «Жүректен-

Слайд 4ІІ. Ұлпалар арқылы оқушыларды екі топқа бөлемін. (Бірі жылтыр, бірі ақшыл

көк ұлпалар) (2-мин)

Үй тапсырмасын тексеру: «Ыстық орындық» - ойыны арқылы үй жұмысы тексеру. (ортаға 2 оқушыны шығарамын мәтінді кезектесіп оқып береді, сынып оларға сұрақ қою арқылы үй жұмысын тексереміз.) (5-мин)
Сырғанақта
Желтоқсан айы. Қар көп жауып, қыс болды. Күн аяз және суық. Біз балалармен далаға сырғанақ тебуге шықтық. Асан және Арман шаңғы теуіп жүр. Біз шанамен сырғанадық. Марат пен Жандос аққала жасап ойнады. Далада сырғанақ тепкен өте пайдалы.

ІІ. Ұлпалар арқылы оқушыларды екі топқа бөлемін. (Бірі жылтыр, бірі ақшыл көк ұлпалар) (2-мин)Үй тапсырмасын тексеру: «Ыстық

Слайд 5ІV. Қайталау сұрақтары: «Кім тез» ойыны. (4-мин) 1-топ

2-топ

Қыс айларының қазақша атаулары?
«Медеу» мұзайдыны қай қалада?
Шаңғы сөзінің аудармасы?
Қыста не жауады?
Қыста күн қандай болады?

Мороз» сөзінің қазақша аудармасы?
Қыста не жасаймыз?
Қысқы не киеміз?
Қыста немен сырғанаймыз?
«Лыжа» сөзінің аудармасы?

ІV. Қайталау сұрақтары: «Кім тез» ойыны. (4-мин) 1-топ

Слайд 6V. «Ойлан тап» ойыны Тек қана қысқа байланысты сөздерді теріп аламыз,

2 –сөзге сөйлем құру. (5-мин)
(аяз, желтоқсан, алмұрт, шаңғы, шана, сырғанақ, қалам, суық, сағат, өшіргіш)

Сергіту сәті.
«Көңілді күн» бейне ролик. (2-мин)
VI. Қима қағаздар арқылы мәтінді дұрыс құрастыр.
І-топқа (аяз, қыста, болады),
(балалар,тебеді, шаңғы).(5-мин)
ІІ-топқа ( суық, болады, қыста), (тебеді,шана, балалар)

V. «Ойлан тап» ойыны Тек қана қысқа байланысты сөздерді теріп аламыз, 2 –сөзге сөйлем құру. (5-мин)(аяз, желтоқсан,

Слайд 7VII. Сурет және берілген сөздер бойынша сөзжұмбақ шешу. (5-мин)

VII. Сурет және берілген сөздер бойынша сөзжұмбақ шешу. (5-мин)

Слайд 8Жауабы:
Қ
Ш
А
Ң
Ғ
Ы
Қ
А
С
Ы
Р
А
Н
А
Қ
Я
З
А
Қ
П
А
Қ
Ң
Т
А
Р
А
Қ
Л
А
А

Жауабы:ҚШАҢҒЫҚАСЫРАНАҚЯЗАҚПАҚҢТАРАҚЛАА

Слайд 9VIII. Қыс мезгілін суреттеу. (Ватмонға салады) (5-мин)
IX. Қорғау. (3-мин)
Х. Үй тапсырмасын

беру: «Сырғанақ» тақырыбына сурет салу, қорғау.(1-мин)
Бағалау: Оқушылардың білімдерін бағалау. (2-мин)
Сабақты қорыту: рефлексия (1-мин)
Оқушылар біз бүгін сабақта не туралы айттық?
(1.Қыс туралы айттық)
2. Сабақ қалай өтті? Қызықты, көңілді.
Смайликтерді таңдау арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді.

VIII. Қыс мезгілін суреттеу. (Ватмонға салады) (5-мин)IX. Қорғау. (3-мин)Х. Үй тапсырмасын беру: «Сырғанақ» тақырыбына сурет салу, қорғау.(1-мин)Бағалау:

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть