Презентация, доклад Мұғалім шеберлігі тақырыбына

Содержание

Мектеп проблемасы:«Жаңа технология сапасын арттыруға ,жаңа экономикалық жағдайға бейімделген және әлеуметтілікке бағытталған көпмәдениетті жеке тұлғаны қалыптастыру мен дамыту

Слайд 1Қош келдіңіздер!
№33 бастауыш мектеп

Қош  келдіңіздер!№33 бастауыш мектеп

Слайд 2

Мектеп проблемасы:
«Жаңа технология сапасын арттыруға ,
жаңа экономикалық жағдайға бейімделген және

әлеуметтілікке бағытталған көпмәдениетті
жеке тұлғаны қалыптастыру мен дамыту
Мектеп проблемасы:«Жаңа технология сапасын арттыруға ,жаңа экономикалық жағдайға бейімделген және әлеуметтілікке бағытталған көпмәдениетті жеке тұлғаны қалыптастыру

Слайд 3 Батырханова Бағила

Қалиясқызы

Білімі – жоғары
Санаты -1
Педөтілі – 20 жыл
Мамандығы – бастауыш сынып мұғалімі
Бастауыш мектеп меңгерушісі

Батырханова Бағила        ҚалиясқызыБілімі – жоғарыСанаты -1Педөтілі

Слайд 4Тақырыбы:
Білім беру жүйесін жаңғырту
жолында мектепалды даярлық
тобындағы оқушыларының


ойын арқылы
шығармашылығын дамыту

Тақырыбы: Білім беру жүйесін жаңғырту жолында мектепалды  даярлық тобындағы оқушыларының ойын арқылы шығармашылығын дамыту

Слайд 5Мақсаты :
Тәуелсіз Қазақстанның Білім заңына орай жаңа ұлттық білім үлгісі бойынша

мектепке дейінгі баланың жеке басын тәрбиелеуде педагогикалық дамудың бұрыннан қалыптасқан әлеуметтік бағыттарын өзгерту.Педагогикалық озық техноглогияларды, ойын түрлерін сабақ барысында пайдаланып ,балалардың шығармашылығын дамытуға ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы жүзеге асыру.
Мақсаты :Тәуелсіз Қазақстанның Білім заңына орай жаңа ұлттық білім үлгісі бойынша мектепке дейінгі баланың жеке басын тәрбиелеуде

Слайд 6Сабақты жаңаша
шығармашылықпен
жүргізе білетін
Баланың отбасы және
қоғамдық қарым-
қатынасын тиімді
ұйымдастырудағы

ата-ана қызметінің
проблемаларын нақты
шешетін ұстаз
болуы қажет

Балалардың ойындағы
әртүрлі шығармашылық
өнерлерін танып
жолға түсіре білетін

Оқушылардың
қызығушылығын оятып
оқу әркетіне
белсенділігін арттыра
білетін

Ұстаздық жүрегіне
жылылық
қалыптасқан

Мектепалды
даярлық
тобының
тәрбиешісі

Сабақты жаңаша шығармашылықпен жүргізе білетінБаланың отбасы және қоғамдық қарым-қатынасын тиімді ұйымдастырудағы ата-ана қызметінің проблемаларын нақты шешетін ұстаз

Слайд 7Бала ақыл-ойының дамуы тек белгілі бір білім көлемін ғана емес танымдық

іс-әрекет амалдары мен тәсілдерін игеруімен есте сақтау ,елестету танымдық шығармашылық қабілеттерінің дамуын тұтас қамтиды.Баланың дамуы үшін есте сақтау мен ойлау қабілетінің мәні өте зор.Мен өз сабақтарымда баланың ойлау қабілетін дамыту мақсатында төмендегідей ойын түрлерін пайдаланамын.
Бала ақыл-ойының дамуы тек белгілі бір білім көлемін ғана емес танымдық іс-әрекет амалдары мен тәсілдерін игеруімен есте

Слайд 8Ойлан тап!

Ойлан тап!

Слайд 9
Жыл мезгілдері
1
2
3

Жыл мезгілдері123

Слайд 10Отбасы
мүшелері
Әже
Ата
Әке
аға
бала
Ана
Әпке
іні
қарындас
Сіңлі

Отбасы мүшелеріӘже Ата Әкеаға балаАна Әпке іні қарындасСіңлі

Слайд 11Суретшінің қатесін тап.

Суретшінің қатесін тап.

Слайд 12Мектепалды даярлық тобындағы оқушыларды оқытудағы ең тиімді әдістердің бірі есте сақтау

қабілетін дамыту . Мен өзімнің тәжірибемде апта атауларын , ай атауларын, жыл мезгілдерін жаттатуда төмендегідей ойын түрлерін қолданамын.
Мектепалды даярлық тобындағы оқушыларды оқытудағы ең тиімді әдістердің бірі есте сақтау қабілетін дамыту . Мен өзімнің тәжірибемде

Слайд 13





Допты оқушыларға кезекпен бере отырып апта атауларын жаттатуға болады.

Допты оқушыларға кезекпен бере отырып апта атауларын жаттатуға болады.

Слайд 14боздайды
ақырады
мөңірейді
кісінейді
маңырайды

боздайдыақырадымөңірейдікісінейдімаңырайды

Слайд 15АЙЫРМАШЫЛЫҒЫН ТАП.

АЙЫРМАШЫЛЫҒЫН ТАП.

Слайд 17Ойын мектеп жасына дейінгі балалардың негізгі іс-әрекеті.Ойын арқылы балалар қоғамды ,тәжірибені

меңгереді,өзінің психологиялық ерекшеліктерін қалыптастырады.Ойнау процесінде сөйлесу қарым-қатынасы үлкен роль атқарады.Ойын балалар өмірінің нәрі, яғни оның рухани жетілуі мен табиғи өсуінің алғы шарты,табиғат құбылыстарын тануда олардың көру , есту , сезу қабілеттерін зейінділікпен, тапқырлықтарын дамытады.
Ойын мектеп жасына дейінгі балалардың негізгі іс-әрекеті.Ойын арқылы балалар қоғамды ,тәжірибені меңгереді,өзінің психологиялық ерекшеліктерін қалыптастырады.Ойнау процесінде сөйлесу

Слайд 188 САНЫ
Балапанды санайық, жақсылап бағайық
Балапандардың айырмашылығын байқашы.
Қара баумен неше балапан, нешеуі

қызыл?

Көк бантикті балапан нешеу?

Тағы қандай айырмашылығы бар?

8 САНЫБалапанды санайық, жақсылап бағайықБалапандардың айырмашылығын байқашы.Қара баумен неше балапан, нешеуі қызыл?Көк бантикті балапан нешеу?Тағы қандай айырмашылығы

Слайд 195 жасында бала көрнекі әрекеттік ойлаудан көрнекі бейнелі ойлауға ауысады.және 6

жасқа қарай ауызша логикалық ойлауға үйренуі керек.Баланың көрнекі әрекеттік ойлауы заттармен нақты әрекеті арқылы жүзеге асады.Көрнекі –бейнелі ойлау мен оған ықпал ететін көрнекі схемалық ойлаудың мәні одан туындаған жағдайларды шешу үшін бала заттардың өзіне емес олардың бейнесіне сүйенуі арқылы бейнеленеді. Сондықтан әрбір сабақ көрнекі құралдар арқылы өткізілу керек. Мен барлық сабақтарымда көрнекі құралдар пайдаланамын.
5 жасында бала көрнекі әрекеттік ойлаудан көрнекі бейнелі ойлауға ауысады.және 6 жасқа қарай ауызша логикалық ойлауға үйренуі

Слайд 20ЦИФРЛАРДЫ
ЖАЗУДЫ
ҮЙРЕНЕЙІК

ЦИФРЛАРДЫЖАЗУДЫҮЙРЕНЕЙІК

Слайд 32Жас ұрпақтың тіл дамыту жұмысын отбасында баланың кішкене күнінен бастап қолға

алудың қоғамдық әрі тәрбиелік мәні зор. Өйткені мектепке дейінгі шақ баланың тіл құбылыстарына аса сезімталдығының байқалатын кезі.Сондай-ақ бұл шақта баланың өзін қоршаған дүниені танып-білуі ,құмарлығы , қызығушылығы ерекше дамиды.Танымдық белсенділік баланың сөйлеу , бір нәрсені сұрап білу , өз ойын хабарлап жеткізу қажеттіліктерін тудырады.Мектепке даярлық тобында өздерінің алғырлықтарымен ,ізденушілік қабілеттері байқалған балалар 3- сыныптарда өз дарындылықтарын дамытып , 2010,2011 жылдары Іле аудандық “Зерде” балалар зерттеу жұмысы және шығармашылық жоба жарысында мектебіміздің төмендегі оқушылары өз жұмыстарын қорғады. Сонымен қатар аудандық “Жас қаламгер” , “Жас суретші” байқауларына қатысып жүлделі орындарға ие болды.Әрине ,бұл мектепалды даярлық тобы кезінде алған білімінің нәтижесі деп білемін.
Жас ұрпақтың тіл дамыту жұмысын отбасында баланың кішкене күнінен бастап қолға алудың қоғамдық әрі тәрбиелік мәні зор.

Слайд 33
Кез-келген жұмыстан нәтиже шығу үшін, аянбай еңбек ету керек.Жақсы нақыл

сөз бар «Не ексең , соны орасың»демекші аянбай еңбек етудің нәтижесінде мектебімізде дараланған дарындар да жоқ емес.







Байжұма Мирас

2010 жылы Іле аудандық “Зерде” балалар зерттеу жұмысы және шығармашылық жоба жарысында Өсімдік –жанға шипа,дертке дауа тақырыбын зерттеп мақтау қағазымен марапатталды.

Кез-келген жұмыстан нәтиже шығу үшін, аянбай еңбек ету керек.Жақсы нақыл сөз бар «Не ексең , соны

Слайд 34






Қазыбаева Эльнара
2011 жылы Іле аудандық “Зерде” балалар зерттеу жұмысы және

шығармашылық жоба жарысында Қымыз “дертке шипа,жанға қуат тақырыбын зерттеп мақтау қағазымен марапатталды.
Қазыбаева Эльнара2011 жылы Іле аудандық “Зерде” балалар зерттеу жұмысы және шығармашылық жоба жарысында Қымыз “дертке шипа,жанға

Слайд 35Бар жақсылық білімнен алынар,
Білімнен аспанға жол салынар .

Бар жақсылық білімнен алынар, Білімнен аспанға жол салынар .

Слайд 36Мектепалды даярлық тобы оқушыларының шығармашылығын дамыта отырып , қазіргі заманғы педагогикалық

теориямен практиканы басшылыққа алып , жұмыс жасаудамын.Педагогикалық озық технологияларды сабақ барысында пайдаланып ,балалардың шығармашылығын дамытуға ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы жүзеге асырдым.
Мектепалды даярлық тобы оқушыларының шығармашылығын дамыта отырып , қазіргі заманғы педагогикалық теориямен практиканы басшылыққа алып , жұмыс

Слайд 37Бір нәрсені көріп-білгісі келу – еріксіз әдеттің дағдысы, бірақ Білім мен

Ақыл адам еңбегінің жемісі
Абай.
Бір нәрсені көріп-білгісі келу – еріксіз әдеттің дағдысы, бірақ Білім мен Ақыл адам еңбегінің жемісіАбай.

Слайд 38Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
Мектепалды
Тәрбиешісі ең

озық
Педагог ,психолог,
Ғалым және аса
дарын иесі болу
керек



Бес жастағы бала
зейінін дамытып
жеке тұлғаға
айналдыру
менің басты
міндетім

Бала жүрегіне
жылылық ұялатып,
қабілеті мен
дарынын ашу алға
қойған ең басты
міндетім деп білемін

Қ О Р Ы Т Ы Н Д ЫМектепалды Тәрбиешісі ең озық Педагог ,психолог,Ғалым және аса дарын

Слайд 39Назар қойып
тыңдағандарыңызға
рахмет!

Назар қойып тыңдағандарыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть