Презентация, доклад на тему Қозғалысқа арналған есептерді теңдеу құру арқылы шығару

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.II. Өткен сабақтағы білімдерін пайдаланып, өткенге шолу. Кім жылдам? (формуласын жаз) P = ?S = ?V = ?t = ?S = ?V = ?

Слайд 1 Қызылорда қаласы
№39 “Қызылөзек” орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі:
Қалиева Раиса Мадияровна
Сынып:

4 “Б”
Пәні: Математика
Тақырыбы: Қозғалысқа арналған есептерді теңдеу құру арқылы шығару
Сабақ мақсаты: Теңдеулер құруға арналған есептерді шығаруға жаттықтыру. Көбейту және бөлу кестелік жағдайларын тиянақтау.
Дамытушылығы: Оқушылардың логикалық ойлау, есептеу қабілеттерін дамыту, оқушының ақыл ойының математикалық стилін , интеллектуалдық сезімін ояту , сондай-ақ ойын арқылы оқушының байқампаздығын дамыту.
Тәрбиелігі: Баланың танымдық және коммунативтік іс-әрекеттерін өздігінен білім алуға және еңбекке бейімдеу арқылы жылдам сөйлеуге, ойлауға ойын қорыта білуге үйрету.
Қызылорда қаласы№39 “Қызылөзек” орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі: Қалиева Раиса МадияровнаСынып: 4 “Б”Пәні: МатематикаТақырыбы: Қозғалысқа арналған есептерді

Слайд 2Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
II. Өткен сабақтағы білімдерін пайдаланып, өткенге

шолу.

 

Кім жылдам? (формуласын жаз)

P = ?

S = ?

V = ?



t = ?

S = ?

V = ?

Сабақтың барысы:	 І. Ұйымдастыру кезеңі.II. Өткен сабақтағы  білімдерін пайдаланып, өткенге шолу. Кім жылдам? (формуласын жаз) P =

Слайд 3Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын тап
8 см
4 см
7 см

Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын тап8 см4 см7 см

Слайд 4Арифметикалық амалдардың орындалу ретін тап

Арифметикалық амалдардың орындалу ретін тап

Слайд 5Үй тапсырмасын тексеру №3 мысал
428 674 дм : 2 =

927 865 дм

: 5 =

703 716 мм : 4 =

92 648 см : 8 =

Үй тапсырмасын тексеру №3 мысал428 674 дм : 2 =927 865 дм : 5 =703 716 мм

Слайд 6ІІІ.

Жаңа сабақ Қозғалысқа арналған есептерді теңдеу құру арқылы шығару №1 Есепте және жылдамдықты біліп ал.

Ауадағы дыбыс бамбуктың өсуі Жердің Күнді ауналу қозғалысы

Такси эскалатор метро трамвай троллейбус

(11∙30) м/с (110∙7) күніне мм (150: 5) км/с

(432:9) км/сағ (630:70) км/сағ (570:6) км/сағ (195:9) км/сағ (301:7) км/сағ

ІІІ.            Жаңа сабақ   Қозғалысқа

Слайд 7№2 есеп 32 ∙ х = 48∙8 теңдеуі қай есептерге сәйкес

келеді?

Ауылдан аудан орталығына автобус 48 км/сағ жылдамдықпен 8 сағат жүрсе, кері қайтар жолда оның жылдамдығы 32 км/сағ болды. Автобус аудан орталығынан ауылға дейін қанша уақытта жетті?
Пәндік олимпиада үшін бағасы 48 тг. Тұратын 8 дәптер және сондай ақшаға бір данасы 32 теңге тұратын қаламсаптар сатып алынды. Пәндік олимпиада үшін неше қаламсап сатып алынды?
Күндізгі ауысымда 8 токарь 48 бұйым жонды, ал түнгі ауысымда 32 бұйым жонып шығарылды. Токарьлар екі ауысымда барлығы неше бұйымды жонды?

№2 есеп  32 ∙ х = 48∙8 теңдеуі қай  есептерге сәйкес келеді?Ауылдан аудан орталығына автобус

Слайд 8№3 есеп Өрнектердің мәндерін тап
1538∙2 =

3699∙3 = 2052∙3-6939:3=

2025∙5 = 6555∙5 = 1625∙5+8484:4=


№3 есеп Өрнектердің мәндерін тап 1538∙2 =       3699∙3 =

Слайд 9Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 10№4 мысал Бос орындарға тиісті сандарды қой:
300 с = мин

240 мин = сағ
4 сағ 20мин = мин 2 мин 40с = с
630 мин = сағ мин 420 с = мин

2) 3 тәул. 20 сағ = сағ 2 тәул. 2 сағ 30мин = мин
5 тәул.15 сағ = сағ 3 тәул.5сағ 15 мин = мин

3) 1 сағ 20 мин 4 с = с 10 сағ 30 мин 5 с = с
4 сағ 35 мин 10с = с 20 сағ 20 мин 10с = с
№4 мысал Бос орындарға тиісті  сандарды қой:300 с =   мин

Слайд 11№6 есеп Кестені толтыр

№6 есеп Кестені толтыр

Слайд 12Логикалық есеп
1. Немере атасынан: "Жасың нешеде? "деп сұрады.

Атасы егер өзімнің қазіргі жасымның жартысындай уақыт және тағы бір жыл өмір сүрсем, онда маған 100 жас болар еді. Атасының жасы нешеде?
2.Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады. 12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады?
3. Дүйсенбіден кейін 3 күннен кейін қай күн келеді?
4. 7581 санының цифрларынан барлық цифрлары әр түрлі және 5 цифрымен аяқталатын неше төрт таңбалы сандар құрастыруға болады?
Логикалық есеп   1. Немере атасынан:

Слайд 13Өзін-өзі бақылауға арналған тапсырма (тест):

Өзін-өзі бақылауға арналған тапсырма (тест):

Слайд 14Сабақты қорытындылау .
1) 900 000, 456 700,

618 735, 100 087 сандарында барлығы неше ондық, жүздік, мыңдық, он мыңдық, жүз мыңдық бар?
2) 246 және 32 сандарында барлығы неше ондық бар?
3) Кірпі 8 секундта 16 м жол жүрді, ал кері қайтар жолда оның жылдамдығы 2 есе баяу болды. Кірпі кері қайтар жолын қандай жылдамдықпен жүрді?

Сабақты қорытындылау .    1) 900 000, 456 700, 618 735, 100 087 сандарында барлығы

Слайд 15Балаларды бағалау .
  VI. Үйге тапсырма .
 
127б - №5, №7.


Балаларды бағалау .  	 VI. Үйге тапсырма . 127б - №5, №7.

Слайд 16НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА
РАҚМЕТ

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть