Презентация, доклад на тему Математика Повторение мать учения

Содержание

Сабақтың мақсаты:Өткен тақырыптар бойынша алған білімін қайталау және пысықтау.Көп таңбалы сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын үйренеді. Өтілген материалдарды пысықтау арқылы ойлау логикасы, есепке қызығушылығы оянады.

Слайд 1Ашық сабақ
Тақырыбы: Өткенді пысықтау
Сынып: 4 “Г”
Сынып жетекшісі:Курбанбаева М
№26 Жамбыл Жабаев атындағы

орта мектеп
Ашық сабақТақырыбы: Өткенді пысықтау			Сынып: 4 “Г”Сынып жетекшісі:Курбанбаева М№26 Жамбыл Жабаев атындағы орта мектеп

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Өткен тақырыптар бойынша алған білімін қайталау және пысықтау.
Көп таңбалы сандарды

көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын үйренеді. Өтілген материалдарды пысықтау арқылы ойлау логикасы, есепке қызығушылығы оянады.
Сабақтың мақсаты:Өткен тақырыптар бойынша алған білімін қайталау және пысықтау.Көп таңбалы сандарды көбейту, бөлу мен есептеп шығару заңдылықтарын

Слайд 3Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме, балалар!
Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін ерекше сабақ.
Бізге

қонақтар келді.
Кел балалар ойнайық
Ойнайық та ойлайық
Қандай есеп болса да
Шешпей оны қоймайық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Көңіл-күйлеріңіз қалай? Бүгін ерекше сабақ. Бізге қонақтар келді.Кел балалар ойнайықОйнайық та ойлайықҚандай

Слайд 4Үй тапсырмасын тексеру:
№56

5 · 31 + 25 · 31

= (5 + 25) · 31 = 930
19 · 35 + 1 · 35 = (19 + 1) · 35 = 700
17 · 14 + 13 · 14 = (17 + 13) · 14 = 420

17 · 23 – 7 · 23 = (17 - 7) · 23 = 230
315 · 6 – 15 · 6 = (315 - 15) · 6 = 1800
4 · 129 – 3 · 129 = (4 - 3) · 129 = 129

47 · 6 – 7 · 6 = (47 - 7) · 6 = 240
9 · 21 – 9 · 11 = (21 - 11) · 9 = 90
5 · 24 + 5 · 16 = (24 + 16 ) · 5 =20
Үй тапсырмасын тексеру:№56 5 · 31 + 25 · 31 = (5 + 25) · 31 =

Слайд 5Бірінші топқа №1 мысал

Көбейтіндінің мәнін тап.

36 · 5

· 20 =

147 · 25 · 4 =

14 · 4 · 125 =

ІІ. Түсіну кезеңі

Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы

Бірінші топқа №1 мысал Көбейтіндінің мәнін тап.		 36 · 5 · 20 = 147 · 25 ·

Слайд 6Екінші топқа №2 мысал

Өрнектердің мәнін тап.

9 033
3
162 072
18
118

708

236

Көп таңбалы сандарды бағандап бөлудегі заңдылықтар мен анықтамаларды айта отырып, постерде қорғайды.

Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы

Екінші топқа №2 мысал Өрнектердің мәнін тап.		 9 0333162 07218118 708236Көп таңбалы сандарды бағандап бөлудегі заңдылықтар мен

Слайд 7Үшінші топқа №3 мысал

Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді және стикерлер

арқылы бір-бірін бағалайды.

47 000 мм = дм

2 ай 14 күн = күн

3 м 16 см 5 мм = мм

Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы

Үшінші топқа №3 мысал Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді және стикерлер арқылы бір-бірін бағалайды. 		 47 000 мм

Слайд 8Төртінші топқа №4 мысал

«Күрделі теңдеулерді шешу барысында келесі факторларды

_________ тәртіппен қояды, мысалы олардың құндылығы, маңыздылығы.

а) k + 427 = 15 756 : 26

ә) b : 8 = 27 213 + 35 857

б) 504 560 : х = 4 512 : 564

Сыни тұрғыдан ойлаудың стратегиясы

Төртінші топқа №4 мысал «Күрделі теңдеулерді шешу барысында келесі факторларды _________ тәртіппен қояды, мысалы олардың құндылығы, маңыздылығы.а)

Слайд 9Логикалық тапсырмаларға амалдар қолданбай-ақ арифметикалық амалдардың қандай қасиетіне сүйеніп, салыстыру таңбасын

қоюға болатынын түсіндіреді.

Бесінші топқа логикалық тапсырмалар беріледі

а) 7 860 · 1 500 * 1 500 · 7 860

ә) (689 + 3 689) · 150 * 689 · 150 + 3 689 · 150

б) 21 684 + (168 954 + 3 547) * 3 547 + (21 684 + 168 955)

Логикалық тапсырмаларға амалдар қолданбай-ақ арифметикалық амалдардың қандай қасиетіне сүйеніп, салыстыру таңбасын қоюға болатынын түсіндіреді. Бесінші топқа логикалық

Слайд 10
Күннің шыққаны жақсы ма?
Желдің соққаны жақсы ма?
Достарыңмен жүрген жақсы ма?
Анаңды құшақтаған

жақсы ма?
Қазақстандай туған өлкең жақсы ма?

Сергіту сәті

Күннің шыққаны жақсы ма?Желдің соққаны жақсы ма?Достарыңмен жүрген жақсы ма?Анаңды құшақтаған жақсы ма?Қазақстандай туған өлкең жақсы ма?

Слайд 11Сабақты қорыту
- Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен?


Есептер шығаруда қиындықтар туды ма?
Әлде оңай болды ма?
Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен?
Қандай есеп ойыңызда қалды?

Сабақты қорыту- Есепті осы әдіспен меңгеру тиімді ме? Жоқ па? Неліктен? Есептер шығаруда қиындықтар туды ма?Әлде оңай

Слайд 12Дәптермен жұмыс






№ 5 есеп
а)
Жиналды – 490 кг
І саяжай – 400

түп
ІІ саяжай – 300 түп
1 түп таңқурай - ? m.
 
Шешуі: х · (300 + 400) = 490 000
х · 700 = 490 000
x = 490 000 : 700
х = 700

700 · (300 + 400) = 490 000










№ 5 есеп
ә) m = 70 кг Шеш.:(75+135) : 70 = 3 сот
І – 75 кг х · 70 = 75+135
ІІ – 135 кг x · 70 = 210
Сотық жер - ? x=210:70
x=3

3 · 70 = 75 +135



m = M : S
S = M : m
M = m · s

1 сотық = 100 м2

Дәптермен жұмыс№ 5 есеп а)Жиналды – 490 кгІ саяжай – 400 түпІІ саяжай – 300 түп1 түп

Слайд 13Топтарды өзара бағалау
Жұптық бағалау: “Көршіңе бір сөз таңда” а) “Сен жарайсың”

ә) “Сабақтағы сенің жұмысыңа мен қанағаттанамын” б) “Сенің мүмкіндігің одан да зор”
Топтарды өзара бағалауЖұптық бағалау: “Көршіңе бір сөз таңда” а) “Сен жарайсың” ә) “Сабақтағы сенің жұмысыңа мен қанағаттанамын”

Слайд 14«Алма ағашы»
рефлексиясын
қолдану
Қызыл алмаға түсінгендерін, жасыл алмаға қиналатын сұрақтарын,

сары алмаға түсінбегендерін жазып, ағашқа орналастырады.

Іс-әрекет рефлексиясы

«Алма ағашы» рефлексиясын қолдану Қызыл алмаға түсінгендерін, жасыл алмаға қиналатын сұрақтарын, сары алмаға түсінбегендерін жазып, ағашқа орналастырады.Іс-әрекет

Слайд 15Үйге тапсырма:
№7

Үйге тапсырма: №7

Слайд 16Назар қойып тыңдағандарыңызға
Рахмет!
Сәттілік тілеймін!

Назар қойып тыңдағандарыңызғаРахмет!Сәттілік тілеймін!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть