Презентация, доклад на тему Мақта қыз бен мысық

Содержание

Сабақтың тақырыбы:Сабақтың мақсаты: "Мақта қыз бен мысық"Есептеу дағдыларын күнделікті өмірде қолдана білуге үйрету. оқушылардың математикалық тапсырмалар (жаттығулар, мысалдар, есептер) түрлерін ажырата білуін, ойлау қабілеттерін, жылдамдық, Көрнекіліктер: 10 – 90 дейін кеспе цифрлары интерактивті

Слайд 1
М.Атымов атындағы №6 орта
мектебі мемлекеттік мекемесі.

Ашық сабақ
Тақырыбы: "Мақта қыз

бен мысық“

ертегісінің желісі бойынша математикадан
қайталау сабағы.

М.Атымов атындағы №6 орта мектебі мемлекеттік мекемесі.Ашық сабақ Тақырыбы:

Слайд 2Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
"Мақта қыз бен мысық"
Есептеу дағдыларын күнделікті өмірде қолдана

білуге үйрету.

оқушылардың математикалық тапсырмалар

(жаттығулар, мысалдар, есептер) түрлерін

ажырата білуін, ойлау қабілеттерін, жылдамдық,

Көрнекіліктер: 10 – 90 дейін кеспе цифрлары интерактивті тақта слайтар
жазу үлгісі логикалық есептер.
“Мақта қыз бен мысық” ертегісінің суреттері.

Кейіпкерлер тапсырмалары: бөлек – бөлек конвертке салынған
қосу, айырма, өрнек, тура, тура емес
теңдік және теңсіздіктер жазылған
карточкалар, карта ойыны.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабағымызды мынандай әнмен бастаймыз:
Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,
Математикаға орын берсең басыңнан
Барлық ғылым саған үйір болады
Досың солар табылатын қосыңнан

Сабақтың тақырыбы:Сабақтың мақсаты:

Слайд 3
ІІ. Психологиялық дайындық
4

Бір – біріміздің қолымыздан ұстап, алақан жылуы
арқылы бір – бірімізге жылы лебіздер тілейік.
4
Еліме тыныштық тілеймін!
Күніміз жарық болсын!
Аспанымыз ашық болсын!
Деніміз сау болсын!
Нанымыз көп болсын!
Көк туымыз биік болсын!

ІІІ. Негізгі бөлім:
5
Балалар, бүгін біз ертегілер әлеміне саяхатқа шығамыз.
Саяхатқа шығар алдында өткен тақырыптарды
қайталап өтейік.
ІІ. Психологиялық дайындық 4   Бір – біріміздің қолымыздан ұстап, алақан

Слайд 4Мұғалім: Бізге математика сабағында есеп шығару

үшін нелер қажет? (сандар)

1 – тапсырма:
0 – 10 дейін ауызша тура және кері санау. Алдарындағы карточкалар мен сандарды
өсу ретімен қою.

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Екі таңбалы сандарды қою.

10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90.

і

Мұғалім: Бізге математика сабағында есеп шығару

Слайд 52. Тапсырма

Ұлу 2 минутта 2 см жоғары жылжиды.

Содансоң 1 минут

демалады да, 1 см төмен түседі.

Ұлу 5 минут ішінде неше сантиметр жоғары жылжиды




2. Тапсырма Ұлу 2 минутта 2 см жоғары жылжиды.Содансоң 1 минут демалады да, 1 см төмен түседі.

Слайд 6
IV. Мұғалім:

Өте жақсы, біз енді ертегі сабағымызды бастаймыз.


Ертегіміздің аты: “Мақта қыз бен мысық” Ерте, ерте,


ертеде Мақта қыз бен мысық екеуі дос болыпты.
Мақта қыз үй жинап жүріп бір мейіз тауып алады да,
мысығын шақырады. Мысық келмейді. «Келмесең, Келме». деп
мейізді өзі жеп қояды. Бір кезде мысық келіп «Неге шақырдың?»
деп сурайды. Мақта қыз айтпайды. «Айтпасаң, айтпа мен қатығыңды
төгіп тастаймын, - дейді мысық. Мысық қатықты төгеді, Мақта қыз
мысықтың құйрығын кесіп алады. Мысық: «Aпa қуйрыгымды берші?» -
дейді. «Сен менің тапсырмаларымды орындасаң мен сенің құйрығықды
қайтарып беремін», - дейді Мақта қыз. Aл, балалар, енді біз мысыққа
көмектесейік. Мақта қыз құйрығын беру үшін осы ертегілердегі
кейіпкерлердің тапсырмаларын орындайық.

IV. Мұғалім:         Өте жақсы, біз енді ертегі сабағымызды

Слайд 7Сиырдың тапсырмасы:

90 дана
20 дана
50 дана
30

дана

90 – 30 30+ (20 + 50) 90 – 50 90 – (30 + 20)

Сиырдың тапсырмасы:  90 дана 20 дана 50 дана 30 дана 90 – 30

Слайд 82. Ағаштың тапсырмасы:


2

+ 8 1 +19 5 + 30 3 + 42 10 + 70 6 +38

3. Қосуды ең тиімді тәсілмен орында:

2. Ағаштың тапсырмасы:       2 + 8  1 +19  5

Слайд 93. Дүкеншінің тапсырмасы:



8+7-3
10+3-4
7+5-8
9+4-3
9+3-7
4+9-6
9+2-1
Есепте! «Математикалық парашюттар».

3. Дүкеншінің тапсырмасы:8+7-310+3-47+5-89+4-39+3-74+9-69+2-1Есепте! «Математикалық парашюттар».

Слайд 104. Тауықтың тапсырмасы:



5.

Есептердің шартын, сұрағын, шешуін және жауабын салыстыр.

10 бала айналмалы әткеншек
теуіп жүр еді. Олардың 7 – еуі
түсіп кетті. Әткеншекте неше
бала қалды.

Бірнеше бала айналмалы әткеншек теуіп жүр еді.
Олардың 7 – еуі түсіп кеткеннен кейін
әткеншекте 3 бала қалды. Барлығы неше
бала әткеншек тепті ?

4. Тауықтың тапсырмасы:        5. Есептердің шартын, сұрағын, шешуін және жауабын

Слайд 115. Тышқанның тапсырмасы:
6. Теңдеулерді шеш:

Х + 7 = 45

Х – 7 = 38 45 – Х = 7
5. Тышқанның тапсырмасы:6. Теңдеулерді шеш: Х + 7 = 45     Х – 7

Слайд 12Сергіту сәті:
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Бесті беске қосайық
Алақанды

соғайық.
Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ,Сол қолымда бес саусақ.Бесті беске қосайықАлақанды соғайық.

Слайд 136. Мақта қыздың тапсырмасы:


Санадады кестеге цифрлармен жаз:
жиырма тоғыз: отыз

үш; тоқсан.
6. Мақта қыздың тапсырмасы: Санадады кестеге цифрлармен жаз: жиырма тоғыз: отыз үш; тоқсан.

Слайд 146. Мақта қыздың тапсырмасы:

Балапанға көмектес:
(11 5)

= 6




+

=

-



6. Мақта қыздың тапсырмасы:Балапанға көмектес:(11   5)     = 6+=-≤≥

Слайд 15Балалар, Мақта қыз сендердің білімдеріңе риза
болып, мысықтың кұйрығын қайтарып
беретін

болды. Мысықта сендерге өте риза.

V. Қорытынды бөлім:

Балалар, Мақта қыз сендердің білімдеріңе риза болып, мысықтың кұйрығын қайтарып беретін болды. Мысықта сендерге өте риза.V. Қорытынды

Слайд 16VI. Үйге тапсырма беру.
VII. Сабаққа қатысқан
оқушыларды бағалау,
мадақтау.

VI. Үйге тапсырма беру. VII. Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау, мадақтау.

Слайд 17Назар аударып
тыңдағандарыңызға рахмет!

Назар аударып тыңдағандарыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть