Презентация, доклад на тему Мастер класс на тему РЕФЛЕКСИЯ-ЗАМАНАУИ САБАҚТЫҢ БІР КЕЗЕҢІ

Содержание

МАҚСАТЫМ: ОҚУШЫЛАРДЫҢРЕФЛЕКСИВТІ ІС-ӘРЕКЕТТЕРІН МЕҢГЕРУДЕӘРІПТЕСТЕРДІҢ МОТИВАЦИЯСЫН ЖОҒАРЫЛАТУ

Слайд 1РЕФЛЕКСИЯ-ЗАМАНАУИ САБАҚТЫҢ БІР КЕЗЕҢІ

РЕФЛЕКСИЯ-ЗАМАНАУИ САБАҚТЫҢ БІР КЕЗЕҢІ

Слайд 2

МАҚСАТЫМ:

ОҚУШЫЛАРДЫҢ
РЕФЛЕКСИВТІ ІС-ӘРЕКЕТТЕРІН МЕҢГЕРУДЕ
ӘРІПТЕСТЕРДІҢ МОТИВАЦИЯСЫН
ЖОҒАРЫЛАТУ


Слайд 3 Сіздердің мақсаттарыңыз ше?

Сіздердің мақсаттарыңыз ше?

Слайд 4 «Көбелек» притчасы

«Көбелек» притчасы

Слайд 5Не түсіндіңіздер?

Қандай ой түйіндедіңіздер?
Қандай қорытынды жасар едіңіздер?

Әрине, оқушының өзін керек етіп сезінуі, сүйікті, табысты болуы біздің, мұғалімдердің, қолымызда

Не түсіндіңіздер?

Слайд 6Психологтар адамның рухани өмірінің қалыптасуы мен дамуы ең алдымен рефлексияға байланысты

екенін ерекше алға тартады

Рефлексия дегеніміз не?

Психологтар адамның рухани өмірінің қалыптасуы мен дамуы ең алдымен рефлексияға байланысты екенін ерекше алға тартады  Рефлексия

Слайд 7 Рефлексия –өз жұмысыңа талдау жасау. Жалпы айтқанда

–өзіңмен өзің сөйлесу.
Не істедім?
Қандай мақсатпен?
Неге солай жасадым?
Қандай нәтиже алдым?
Қалай істесем дұрыс болады?
Рефлексия –өз жұмысыңа талдау жасау. Жалпы айтқанда –өзіңмен өзің сөйлесу. Не істедім? Қандай

Слайд 8Адамның өз істерінің мәнін түсіну, олар туралы ойлану барысында өзіне өзінің

нені, қалай жасағаны туралы толық және анық есеп беруі немесе өзі әрекет барысында басшылыққа алған ережелер мен кателерді мойындауы не жоққа шығаруы
Адамның өз істерінің мәнін түсіну, олар туралы ойлану барысында өзіне өзінің нені, қалай жасағаны туралы толық және

Слайд 9Егер де есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде бір мәрте, болмаса

жұмасында бір, ең болмаса айында бір, өзіңнен өзің есеп ал!

Абай Құнанбаев

Егер де есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде бір мәрте, болмаса жұмасында бір, ең болмаса айында бір,

Слайд 10Оқушылармен байланыс барысында жүргізілетін рефлексия түрлері:
Физикалық рефлексия (үлгердім-үлгермедім)
Сенсорлық рефлексия

(өзін сезінуі: жайлы-жайсыз)
Интеллектуалдық рефлексия (не түсіндім, не ұқтым –не түсінбедім, қандай қиындықтарға тап болдым)
Рухани рефлексия (жақсы болдым-жаман болдым)
Оқушылармен байланыс барысында жүргізілетін рефлексия түрлері: Физикалық рефлексия (үлгердім-үлгермедім) Сенсорлық рефлексия (өзін сезінуі: жайлы-жайсыз)Интеллектуалдық рефлексия  (не

Слайд 11Рефлексия:

А) Дара - шынайы өзін-өзі бағалауының қалыптасуы

Ә) Топтық -

алға қойылған мақсаттың ең жоғары нәтижеге жетудегі топтағы әр мүшенің құндылықтарына көңіл бөлу
Рефлексия: А) Дара - шынайы өзін-өзі бағалауының қалыптасуы Ә) Топтық - алға қойылған мақсаттың ең жоғары нәтижеге

Слайд 12Рефлексияны міндеттеріне қарай келесідей етіп классификациялауға болады:
Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы


Іс-әрекет рефлексиясы
Оқу материалы мазмұнының рефлексиясы
Рефлексияны міндеттеріне қарай келесідей етіп классификациялауға болады:Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы Іс-әрекет рефлексиясыОқу материалы мазмұнының рефлексиясы

Слайд 13Рефлексия тәсілдері
Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы
1. Бет әлпеті

бейнеленген карточкалар (көңілді-көңілсіз)
Рефлексия тәсілдері Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы  1. Бет әлпеті бейнеленген карточкалар (көңілді-көңілсіз)

Слайд 14 2. Көңіл күйіміздің суретін салайық


сабақ басында сабақ соңында

2. Көңіл күйіміздің суретін салайық сабақ басында

Слайд 153. Күн көзі
Қолымнан келді!
Қолымнан онша келмеді
Менің қолымнан ешнәрсе

келмеді
3. Күн көзі Қолымнан келді! Қолымнан онша келмеді Менің қолымнан ешнәрсе келмеді

Слайд 16Іс-әрекет рефлексиясы
Бұл рефлексия түрі үй тапсырмасын тексеруде, топтық , жұптық немесе

жеке жұмыстарды қорғауда қолданылады, себебі оқу материалымен жұмыс жасау тіәсілдерін түсінуге, басқа да әдістерді ізденуге мүмкіндік береді. Сондай-ақ, сабақ соңында да қолдануға болады, өйткені әр оқушының белсенділігін анықтауға мүмкіндік береді
Іс-әрекет рефлексиясыБұл рефлексия түрі үй тапсырмасын тексеруде, топтық , жұптық немесе жеке жұмыстарды қорғауда қолданылады, себебі

Слайд 171. Табыс ағашы
Қате жоқ
1 қате
2-3 қате

1. Табыс ағашы Қате жоқ1 қате2-3 қате

Слайд 18 2. Поезд

2. Поезд

Слайд 193. Пантомима


Қолын жоғары көтерсе –өз жұмысына риза болғаны
Басын төмен

қаратса –өз жұмысыныа қанағаттанбады
Бетін қолымен жапса - жұмысқа немқұрайлы қарады

Оқушылар пантомима арқылы өз жұмыстарының нәтижесін көрсетуі тиіс

3. Пантомима Қолын жоғары көтерсе –өз жұмысына риза болғаныБасын төмен қаратса –өз жұмысыныа қанағаттанбадыБетін қолымен жапса -

Слайд 20Оқу материалы мазмұнының рефлексиясы
Оқушылардың өтілген материалды қай деңгейде түсінгенін анықтауға

бағытталған. Әдетте бұл рефлексия түрі сабақ соңында қорытынды жасау мақсатында қолданылады. Әр оқушы сабақ басында қойылған мақсаттарға жетуде не жасағанын, өз белсенділігін, сынып жұмысының тиімділігін, таңдалған жұмыс түрлерінің пайдалылығын бағалауға бағытталған
Оқу материалы мазмұнының рефлексиясы Оқушылардың өтілген материалды қай деңгейде түсінгенін анықтауға бағытталған. Әдетте бұл рефлексия түрі сабақ

Слайд 21
Оқушылар экраннан сөздер тізбегін таңдай отырып, тізбектей, өз ойын бір

сөйлеммен айтады

.....қызық болды.
.......қиын болды.
Мен ...... тапсырмасын орындадым
Мен ......... түсіндім
Енді мен ........ істей аламын
Мен ........ сезіндім
Мен өзіме ....... алдым
Мен ........ үйрендім
Мен ....... жасауды үйрендім
Мені ....... таң қалдырды
Сабақ маған өмір үшін ........... берді
Мен ....... қалап кеттім

1. Рефлексивті экрандағы сөздер тізбегі

Оқушылар экраннан сөздер тізбегін таңдай отырып, тізбектей, өз ойын бір сөйлеммен айтады.....қызық болды........қиын болды.Мен ...... тапсырмасын

Слайд 222. Табыс баспалдағы

2. Табыс баспалдағы

Слайд 23
Бүгін жаңа нәрсе үйрендім
Топтық жұмысқа белсене қатыстым
Мен жұмыс орындалуына

өз үлесімді қостым
Мен өзімді жайлы сезіндім
Маған қызықты болған соң, мен келесі сабақты асыға күтемін

3. Алақанда

Берілген сұрақтарға жауап бере отырып, “+” немесе “–” таңбаларын қойып шығу

Бүгін жаңа нәрсе үйрендімТоптық жұмысқа белсене қатыстым Мен жұмыс орындалуына өз үлесімді қостымМен өзімді жайлы сезіндімМаған

Слайд 24Архиватор 3,2,1

Ең қатты ұнаған 3 сәт
Өз жұмысыңызда қолданам деген


2 сәт
Сұрақ беруге түрткі болатын 1 сәт
Архиватор 3,2,1 Ең қатты ұнаған 3 сәтӨз жұмысыңызда қолданам деген   2 сәт  Сұрақ беруге

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть