Презентация, доклад на тему Көбейтудің терімділік қасиеті ( математика, 3 сынып)

Содержание

Білімділік: Оқушыларды көбейтудің терімділік қасиетімен таныстыру, бұл қасиетті есептер шығаруда қолдануды үйрету.Дамытушылық: логикалық ойлау қабілетін арттырып, есептеу дағдыларын жетілдіру.Тәрбиелілік:таза жазуға, ұқыптылыққа, шапшандыққа, нақтылыққа тәрбиелеуСабақ түрі: Аралас сабақСабақтың типі: Жаңа білім беруСабақтың мақсаты:

Слайд 1Көбейтудің терімділік қасиеті
Тақырыбы:
3- сынып
Әлімова Ақбота

Көбейтудің терімділік қасиеті Тақырыбы: 3- сынып Әлімова Ақбота

Слайд 2Білімділік: Оқушыларды көбейтудің терімділік қасиетімен таныстыру, бұл қасиетті есептер шығаруда қолдануды

үйрету.
Дамытушылық: логикалық ойлау қабілетін арттырып, есептеу дағдыларын жетілдіру.
Тәрбиелілік:таза жазуға, ұқыптылыққа, шапшандыққа, нақтылыққа тәрбиелеу


Сабақ түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Жаңа білім беру

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды көбейтудің терімділік қасиетімен таныстыру, бұл қасиетті есептер шығаруда қолдануды үйрету.Дамытушылық: логикалық ойлау қабілетін арттырып, есептеу

Слайд 3Сабақтың әдістері: сұрақ- жауап, түсіндіру, сөздік көрнекі әдіс, пікірлесу, проблемалық ситуация

туғызу арқылы оқыту әдісі
Сабақтың өту технологиясы: ДСОТ, ПОТ
Сабақтың әдістері: сұрақ- жауап, түсіндіру, сөздік көрнекі әдіс, пікірлесу, проблемалық ситуация туғызу арқылы оқыту әдісіСабақтың өту технологиясы:

Слайд 4 Сабақтың құрылымы:
Ұйымдастыру кезеңі
Тірек білімдерін белсендіру
Жаңа сабақ
Өткен тақырыппен жұмыс
Өзіндік

жұмыс
Сабақты қорытындылау
Бағалау
Үй тапсырмасы
Сабақтың құрылымы:Ұйымдастыру кезеңіТірек білімдерін белсендіруЖаңа сабақӨткен тақырыппен жұмысӨзіндік жұмыс Сабақты қорытындылауБағалауҮй тапсырмасы

Слайд 5а) Оқушыларды түгендеу
ә) құрал- жабдықтарын тексеру
б) сабақтың мақсат- міндетін қою
в) қызықтырушылық

жұмыс
(Балалар бүгін біз 3 топқа бөліне отырып, есептер шығарамыз. Әр шығарған есептерімізге көңіл күй фишкаларын ала отырып бағаланамыз )

І. Ұйымдастыру кезеңі

а) Оқушыларды түгендеуә) құрал- жабдықтарын тексеруб) сабақтың мақсат- міндетін қоюв) қызықтырушылық жұмыс(Балалар бүгін біз 3 топқа бөліне

Слайд 6Тірек білімдерін белсендіру
Математикалық диктант

Тірек білімдерін белсендіруМатематикалық диктант

Слайд 7І топ
Тобымыз: «Достық»
Ұранымыз:
Қазақ жұрты мейман дос,
Қазақ жері кең байтақ
Құшақ жайып

баршаға
Бас иеміз бәрібіз
І топТобымыз: «Достық»Ұранымыз: Қазақ жұрты мейман дос,Қазақ жері кең байтақҚұшақ жайып баршағаБас иеміз бәрібіз

Слайд 8ІІ топ
Тобымыз: «Ынтымақ»
Ұранымыз:
Біз жас ұлан- Отан Ана өркені,
Үміт артқан болашағы,

ертеңі
Туған елдің даңқын көкке өрлетіп
Гүлге бөлеп жасартамыз өлкені

ІІ топТобымыз: «Ынтымақ»Ұранымыз: Біз жас ұлан- Отан Ана өркені,Үміт артқан болашағы, ертеңіТуған елдің даңқын көкке өрлетіпГүлге бөлеп

Слайд 9ІІІ топ
Тобымыз: «Бірлік»
Ұранымыз:
Ортақ бізге ауа, аспан
Отанымда көп ұлыс
Ынтымағы жарасқан
Бірлігімізден көрініз

ІІІ топ Тобымыз: «Бірлік»Ұранымыз:Ортақ бізге ауа, аспанОтанымда көп ұлысЫнтымағы жарасқанБірлігімізден көрініз

Слайд 10Жаңа сабақ


І топ Достық
Теңдік

тура болатындай етіп, амал таңбаларын қой?

4 4 4 4 =60


жауабы: 4•4•4-4

Жаңа сабақ      І топ  ДостықТеңдік тура болатындай етіп, амал таңбаларын қой?4

Слайд 112 топ Ынтымақ
Цифрлардың арасына қандай амал таңбаларын қойғанда,
дұрыс болады:
6*6*6= 30

3*3*3*3= 9
4*4*4*4= 32

жауабы: 6•6-6=30
3•3•3:3=9
4•4+4•4=32


2 топ ЫнтымақЦифрлардың арасына қандай амал таңбаларын қойғанда, дұрыс болады:6*6*6= 30

Слайд 123 топ Бірлік
№1 Тура теңдіктер құрастыр
9

5 40
50
50
80


9
50
20

10

81 360
250
800
1000 150

3 топ Бірлік№1 Тура теңдіктер құрастыр9       5

Слайд 13Санды екі санның көбейтіндісіне көбейту үшін,
алдымен оны бірінші көбейткішке көбейтіп,


содан соң шыққан көбейтіндіні екінші көбейткішке көбейтеді.
Бұл көбейтудің терімділік қасиеті деп аталады.
Санды екі санның көбейтіндісіне көбейту үшін, алдымен оны бірінші көбейткішке көбейтіп, содан соң шыққан көбейтіндіні екінші көбейткішке

Слайд 14Өткен тақырыппен жұмыс:
а) №3,4,6 есептер тақтаға орындалады
* Топ бойынша орындайды

Өткен тақырыппен жұмыс:а) №3,4,6 есептер тақтаға орындалады* Топ бойынша орындайды

Слайд 15І топ
ІІ топ

ІІІ топ
1л банканы 250 граммнан есептегенде неше стакан су

сыяды

І топІІ топІІІ топ1л банканы 250 граммнан есептегенде неше стакан су сыяды

Слайд 16"Кім жылдам?" ойыны
1. 1 м неше см бар?
2. 1

сағ неше минут бар?

3. Аптаның төртінші күнін ата?

4. Ыдыстың сыйымдылығын немен өрнектейміз?

5. Өрнектің түрлерін ата?

(100 см)

(60 м)

(Бейсенбі)

(литрмен)

(санды өрнек,әріпті өрнек)


Слайд 17№5. Салыстыр
І топ
1000кг- 5ц * 500кг
500 кг • 2 *

8ц+ 2ц
1000кг- 3ц * 700кг

ІІІ топ

6 ц – 200 кг * 800 кг : 2
200 кг * 2ц

ІІ топ
1т * 10 ц
1т * 4ц+ 5ц
900кг – 3ц * 800кг- 3кг

№5. Салыстыр І топ1000кг- 5ц * 500кг500 кг • 2 * 8ц+ 2ц1000кг- 3ц * 700кг

Слайд 18Үйге тапсырма
№3 (ә), 8 56-57 бет
Мұғалім түйіндемесі:

Үйге тапсырма №3 (ә), 8 56-57 бет Мұғалім түйіндемесі:

Слайд 19 Қорытынды
Оқушылардан сабақта немен шұғылданғандарын, жаңадан не үйренгендерін, дәптерге тапсырманы қалай

орындағандықтары туралы сұрайды.Көбейтудің терімділік қасиеті ережемен пысықталады. Балаларды өз жұмыстарын өздері бағалай алуға деген қызығушылықтарын арттыру маңызды болып табылады.
Бағалау
Көңіл күй фишкасын көп жинаған оқушылар бағаланып, сабаққа белсене араласқан топ мадақталады.
ҚорытындыОқушылардан сабақта немен шұғылданғандарын, жаңадан не үйренгендерін, дәптерге тапсырманы қалай орындағандықтары туралы сұрайды.Көбейтудің терімділік қасиеті ережемен

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть