Презентация, доклад на тему Есептер шығару 2-сынып

Содержание

Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар:Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.Кейбір оқушылар:Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Слайд 1Математика пәнінен ашық сабақ
Сапар Ерғалиев орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Бақыт Г.А

Есептер шығару

Математика пәнінен ашық сабақ Сапар Ерғалиев орта мектебіБастауыш сынып мұғаліміБақыт Г.АЕсептер шығару

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырыптың маңызы

туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар:Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.Кейбір оқушылар:Білімді

Слайд 3 Психологиялық дайындық
Айдай арайлап,
Күндей күлімдеп.
Жұлдыздай жарқырап
Судай таза көңілмен
Математика сабағымызды бастаймыз.

Психологиялық дайындықАйдай арайлап,Күндей күлімдеп.Жұлдыздай жарқырапСудай таза көңілменМатематика сабағымызды бастаймыз.

Слайд 4Топ ережесі: Бірін-бірі тыңдау

Бірлесіп шешу
Өзара көмек көрсету
Тыныштықты сақтау
Уақытты үнемдеу
Топ ережесі:  Бірін-бірі тыңдау

Слайд 5Қызығушылықты ояту
Өткен сабақты еске түсіру.

  1.  1 сағатта неше минут бар?
  2. 

1 ғасырда неше жыл?
  3.  1 дм неше см бар?
  4.  1 аптада неше күн бар?
  5.  1 тәулікте неше сағат бар?
  6.  1 жылда неше ай бар?

60 минут

7 күн

10 см

24 сағат

12 ай

100 жыл

Қызығушылықты оятуӨткен сабақты еске түсіру.  1.  1 сағатта неше минут бар?   2.  1 ғасырда неше жыл?   3.  1

Слайд 6Үй тапсырмасы

23-бет № 5,8 тапсырманың орындалуы тексеріледі

Үй тапсырмасы23-бет № 5,8 тапсырманың орындалуы тексеріледі

Слайд 7Сабақтың кезеңдері:
6.Үйге тапсырма

Сабақтың кезеңдері:6.Үйге тапсырма

Слайд 8Енді баланың лағын құтқаруға көмектесейік пе?

1.«Кім жүйрік?» әдісі. Мақсаты: Шамаларды өрнектеуде оқушылардың есептеу

шапшаңдығын дамыту
42+ 3=          20+ 45=       90+ 8=      4+ 70=
7+ 41=          3+ 35=        8+ 18=     5+ 50=
13+23=        33+43=       22+ 53=        44+ 41=
Енді баланың лағын құтқаруға көмектесейік пе?1.«Кім жүйрік?» әдісі. Мақсаты: Шамаларды өрнектеуде оқушылардың есептеу шапшаңдығын дамыту42+ 3=          20+ 45=       90+ 8=     

Слайд 9
III Жаңа сабақ
Артқа

III Жаңа сабақАртқа

Слайд 10№ 1(а),(ә) Ауызша есептеу.
Оқулықпен жұмыс

№ 1(а),(ә) Ауызша есептеу. Оқулықпен жұмыс

Слайд 11Қосындыдан санды әртүрлі тәсілмен азайтуға болады
Қосындының мәнін тауып, одан санды азайту:


(а+в)-с

Екінші қосылғыштан санды азайтып, оған бірінші қосылғышты қосу:
(в-с)+а

Бірінші қосылғыштан санды азайтып, оған екінші қосылғышты қосу:
(а-с)+в

Қосындыдан санды әртүрлі тәсілмен азайтуға боладыҚосындының мәнін тауып, одан санды азайту: (а+в)-сЕкінші қосылғыштан санды азайтып, оған бірінші

Слайд 12Қарашаның 19-ы
Сынып жұмысы
Есептер шығару

Қарашаның 19-ыСынып жұмысыЕсептер шығару

Слайд 13№2 Тиімді тәсілмен есептеу
Енді баланың қозысын құтқаруға көмектесейік пе? Ол үшін жұппен жұмыс жасаймыз.(дәптермен

жұмыс)

(46+29)-19= (59-12)-9= (25+36)-6= (27+13)-7=
(67+24)-37= (42+19)-2= (55+28)+5= (12+88)-8=

Үлгі: (34+66)-4=(34-4)+66=30+66=96

№2 Тиімді тәсілмен есептеуЕнді баланың қозысын құтқаруға көмектесейік пе? Ол үшін жұппен жұмыс жасаймыз.(дәптермен жұмыс)(46+29)-19=     (59-12)-9=

Слайд 14Сергіту сәті
(Алақан қане Балақан)
Музыкамен би жаттығуларын жасау

Сергіту сәті(Алақан қане Балақан)Музыкамен би жаттығуларын жасау

Слайд 15№3.Осылай, баламен бірге қозысын құтқардық.
Келесі кезекте бұзау тұр екен. Бұзауды құтқару үшін (тақтамен

жұмыс)

Баған бойынша жазбаша қосу және азайту
63+21= 84+65= 24+24= 89 +17=

№3.Осылай, баламен бірге қозысын құтқардық.Келесі кезекте бұзау тұр екен. Бұзауды құтқару үшін (тақтамен жұмыс)Баған бойынша жазбаша қосу және азайту

Слайд 16№4. Осылайша бұзауды да құтқардық. Ендігі кезек ненікі? Құлынды құтқарайық. Топпен жұмыс жасайық.
Раушангүл-8 ақ және

7 қызыл
Қиып алды-5 гүл
Қалды-?
Шешуі: 1-тәсіл: (8+7)-5=10
2-тәсіл: (8-5)+7=10
3-тәсіл: (7-5)+8=10
Жауабы: Гүлзарда 10 раушангүл қалды
№4. Осылайша бұзауды да құтқардық. Ендігі кезек ненікі? Құлынды құтқарайық. Топпен жұмыс жасайық.Раушангүл-8 ақ және 7 қызылҚиып алды-5 гүлҚалды-?Шешуі: 1-тәсіл: (8+7)-5=10

Слайд 17Қоймада- 60 қап күріш және 40 қап құмкешер
Жөнелтілді-30 қап
Қалды-?
Шешуі: 1-тәсіл: (60+40)-30=70

2-тәсіл: (40-30)+60=70
3-тәсіл: (60-30)+40=70
Жауабы: Қоймада 70 қап қалды.
Қоймада- 60 қап күріш және 40 қап құмкешерЖөнелтілді-30 қапҚалды-?Шешуі: 1-тәсіл: (60+40)-30=70

Слайд 18Саяхатшылар- 3 сағ.автобуспен,7 сағ.пойызбен жүрді.
Жүзді-5сағ.
Барлығы-?
Шешуі: 1-тәсіл: (3+7)-5=5

2-тәсіл: (7-5)+3=5
3-тәсіл: 7-(5-3)=5
Жауабы: Барлығы 5 сағат жүзді
Саяхатшылар- 3 сағ.автобуспен,7 сағ.пойызбен жүрді.Жүзді-5сағ.Барлығы-?Шешуі: 1-тәсіл: (3+7)-5=5       2-тәсіл: (7-5)+3=5

Слайд 20Үйге тапсырма
№6, 25 бет
Сабақ аяқталды.

Үйге тапсырма№6, 25 бет  Сабақ аяқталды.

Слайд 21Бағалау

Бағалау

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть