Презентация, доклад на тему Дүниетану пәнінен презентация Балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар 1 сынып

Содержание

Тақырыбы: Балықтар, қосмекен- ділер және жорғалаушылар

Слайд 1 Аты-жөні:Дуанбекова


Айгүл Иманқұлқызы
Санаты: ІІ
Бітірген оқу орны:
ҚарМУ
Жұмыс орны :
Ы. Алтынсарин
мектеп-гимназиясы
Қызметі: Бастауыш
сынып мұғалім і

Аты-жөні:Дуанбекова

Слайд 2
Тақырыбы: Балықтар, қосмекен- ділер және жорғалаушылар


Тақырыбы: Балықтар, қосмекен- ділер және жорғалаушылар

Слайд 3Мақсаты: Жануарлар әлемі туралы түсінік бере отырып, жаңа технологияны пайдалану арқылы

балықтар, қосмекнділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі туралы түсінік беру.

Тәрбиелік мақсаты: Жануарларды қорғауға, табиғатты сүюге, актерлік шеберлікке , бәсекелестікке, белсенділікке, жеке тұлға болып қалыптасуға тәрбиелеу.

Дамытушылығы:Оқушылардың тақырыпты терең түсіну қабілетін дамыту, диалогтік оқытуын, өзіндік реттелуін , АҚТ мен жұмыс жасау қабілетін, шығармашылықтарын дамыту.


Мақсаты: Жануарлар әлемі туралы түсінік бере отырып, жаңа технологияны пайдалану арқылы балықтар, қосмекнділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі

Слайд 4Сабақтың құрылымы:
1.Тақырыбы
2.Мақсаты
3.Жаңа технология: Білім берудегі Кембридждік әдіс-тәсілдер
3.Қолданылатын модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға

үйрету, диалогтік оқыту, бағалау, АҚТ, өзіндік реттелу, білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдер
4.Стратегиялар:Қызығушылықты ояту, мағынаны тану, кубизм,семантикалық карта, Блум таксономиясы, инсерт,тест, венн диаграммасы
5.Көрнекіліктер: ребус, суреттер, интербелсенді тақта, маркерлер, плакаттар,ноутбук, қайшы, желім,ермексаз
6.Пәнаралық байланыс: Бейнелеу, информатика, еңбек, анатілі
Сабақтың құрылымы:1.Тақырыбы2.Мақсаты3.Жаңа технология: Білім берудегі Кембридждік әдіс-тәсілдер3.Қолданылатын модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалогтік оқыту, бағалау, АҚТ, өзіндік

Слайд 57.Сабақ барысы
8. Топқа бөлу
9.Психологиялық дайындық
10. Үй тапсырмасын сұрау
11. Қызығушылықты ояту
12. Мағынаны

тани білу
13. Оқулықпен жұмыс
14. Блум таксономиясын сатылай қолдану
15.Бағалау
16. Шығармашылық тапсырма
17. Жаңа сабақты бекіту
18. Ойын
19.Рефлексия
20. Үйге тапсырма
21. Оқыту үшін бағалау

7.Сабақ барысы8. Топқа бөлу9.Психологиялық дайындық10. Үй тапсырмасын сұрау11. Қызығушылықты ояту12. Мағынаны тани білу13. Оқулықпен жұмыс14. Блум таксономиясын

Слайд 6Оқушыларды топқа бөлу.
Суреттер бойынша қалай бөлінетіндерін өздері
табады.

Оқушыларды топқа бөлу. Суреттер бойынша қалай бөлінетіндерін  өздері табады.

Слайд 7

Топ ережесі:
1.Топ мүшесін сайлау
2.Топта ұялы телефондарды өшіру
3.Топта бірін-бірі тыңдау
4.Бір-бірінің пікірін тыңдау
5.Тыныштық сақтау, шуламау
6.Өзгенің пікірін тыңдау
7. Топтағы мүшелер қалыс қалмау
8.Ұжымдасып жұмыс жасау
9.Аз да болса пікірін айту
10.Тапсырманы аяқсыз қалдырмау

Топ ережесі:1.Топ мүшесін сайлау2.Топта ұялы

Слайд 8 Топтың аттары
І топ: Балықтар

ІІ топ: Бақалар

ІІІ топ: Жыландар

Топтың аттарыІ топ: БалықтарІІ топ: БақаларІІІ топ: Жыландар

Слайд 9Жорғалаушылар мен құстардың ерекшелігін жазыңдар
Психологиялық дайындық


Күнім,

күнім, күлімде,
Шуағын шашып тұр әне!
Жылуын шашып біздереге,
Сабақты қане, бастайық
Бестік баға алайық!


Жорғалаушылар мен құстардың ерекшелігін жазыңдар     Психологиялық дайындықКүнім, күнім, күлімде,Шуағын шашып тұр әне!Жылуын шашып

Слайд 10 Смайликтерді таңдау

Смайликтерді таңдау

Слайд 11
Үй тапсырмасын сұрау
«Кубизм» әдісі

І топ: Мазмұндау
ІІ топ: Сәйкестендіру тесті
ІІІ топ:

Сурет бойынша әңгімелеу

Үй тапсырмасын сұрау«Кубизм» әдісіІ топ:  МазмұндауІІ топ: Сәйкестендіру тестіІІІ топ: Сурет бойынша әңгімелеу

Слайд 12



қарға
қарлығаш
Жыл құстары сауысқан
тырна
қараторғай
бүркіт
қаз
Ү й құстары тауық
шымшық
күркетауық

Сәйкестендіру тесті


Слайд 13
«Қай құстың дауысы?»
Бейнероликтегі сюжеттердегі дыбыстарды тыңдап, құстардың дауысын ажыратады





«Қай құстың дауысы?»Бейнероликтегі сюжеттердегі дыбыстарды тыңдап, құстардың дауысын ажыратады

Слайд 1814. Халық сөзі :(Қарлығаш жер бауырлап ұшсса – күн жаңбырлы болады.

14. Халық сөзі :(Қарлығаш жер бауырлап ұшсса – күн жаңбырлы болады.

Слайд 1911.Азықтық тағамдары :ет, жұмыртқа (үйрек, қаз, күркетауық).






11.Азықтық тағамдары :ет, жұмыртқа (үйрек, қаз, күркетауық).

Слайд 20Қызығушылықты ояту
Әр топ өздеріне берілген ребусты шешеді

Қызығушылықты оятуӘр топ өздеріне берілген ребусты шешеді

Слайд 21Жануар
лар






Бунақденелілер
Сүтқоректілер
Құстар
Балықтар
Жорғалаушылар
Қосмекенділер

ЖануарларБунақденелілерСүтқоректілерҚұстарБалықтарЖорғалаушыларҚосмекенділер

Слайд 23
Инсерт әдісі

Инсерт әдісі

Слайд 24Мағынаны тани білу
Жаңа сабақ бойынша
түсінік
«Білім» деңгейі
Электрондық оқулық

Мағынаны тани білуЖаңа сабақ бойынша түсінік«Білім» деңгейіЭлектрондық оқулық

Слайд 25Қоректенуі
Ұсақ кемірушілермен
Гүл шірнесімен
Бунақденелілермен
Тұқыммен,жеміспен
Балықтар
Желбезек арқылы тыныс алатын су жануарлары
Табиғатта 22000 түр

кездеседі

Балықтарды зерттейтін ғылым - ИХТИОЛОГИЯ

ҚоректенуіҰсақ кемірушілерменГүл шірнесіменБунақденелілерменТұқыммен,жеміспенБалықтар Желбезек арқылы тыныс алатын су жануарларыТабиғатта 22000 түр кездеседі Балықтарды  зерттейтін  ғылым

Слайд 26


Балықтарда жұп
және жұпсыз қанаттары
болады
Балықтар құйрық қанаты

Балықтарда жұп және жұпсыз қанаттарыболадыБалықтар құйрық қанаты

Слайд 27

Көк акула


Ұзындығы –3,8 м
Салмағы – 90 кг.
Балғабасты акула

А К У

Л А Л А Р

Доғалтұмсықты акула

Көк акула Ұзындығы –3,8 мСалмағы – 90 кг.Балғабасты акулаА К У Л А Л А РДоғалтұмсықты акула

Слайд 28

Алтын балық – Ұзынденелі
Алтын балық

Алтын балық – Ұзынденелі Алтын балық

Слайд 29Қосмекенділер
Салқынқанды
жануарлар
Желбезегі арқылы демалады
Мойыны болмайды
Тілдерінің ұшы артқа қайырылған
Жұмыртқасын «уылдырық» дейді,суға шашады


Суда, құрлықта да тіршілік етеді,тістері болмайды, екі құлағы, саусақтарында тырнақтары болады. Денесі суық болады

Қосмекенділер СалқынқандыжануарларЖелбезегі арқылы демаладыМойыны болмайдыТілдерінің ұшы артқа қайырылғанЖұмыртқасын «уылдырық» дейді,суға шашады Суда, құрлықта да тіршілік етеді,тістері болмайды,

Слайд 30Тыныс алуы
Сыртқы танау тесіктері
Жұтқыншақ
Көмекей
Кеңірдек
Ауа тамырлары
Өкпесі шағын, іші ұяшықтардан
тұрады
Ауа қапшықтары
Газ алмасу

жүрмейді

Ауаның сыйымдылығын арттырады

Денесін жеңілдетеді

Денесін қызып кетуден сақтайды



Тыныс алуыСыртқы танау тесіктеріЖұтқыншақКөмекейКеңірдекАуа тамырларыӨкпесі шағын, іші ұяшықтардан тұрадыАуа қапшықтарыГаз алмасу жүрмейдіАуаның сыйымдылығын арттырадыДенесін жеңілдетедіДенесін қызып кетуден

Слайд 32Қолтырауындар

Қолтырауындар

Слайд 34
Сабақтың әдісі:
Түсіндірмелі көрнекілік


Сабақтың түрі:
Зерттеушілік тұрғыдағы сабақ
Сабақтың типі:
Жаңа материалды оқып үйрену

Жыландар

Сабақтың әдісі:Түсіндірмелі көрнекілікСабақтың түрі:Зерттеушілік тұрғыдағы сабақСабақтың типі:Жаңа материалды оқып үйренуЖыландар

Слайд 35
Сабақтың әдісі:
Түсіндірмелі көрнекілік


Сабақтың түрі:
Зерттеушілік тұрғыдағы сабақ
Сабақтың типі:
Жаңа материалды оқып үйрену

Сабақтың әдісі:Түсіндірмелі көрнекілікСабақтың түрі:Зерттеушілік тұрғыдағы сабақСабақтың типі:Жаңа материалды оқып үйрену

Слайд 36
Жорғалаушылар
Кесіртке мен жылан жұмыртқасын күн көзі мол жерге салады

Кесіртке мен

жылан бунақденелілермен қоректенеді


Жылан ұсақ құстар
ды, тышқанды
жейді

ЖорғалаушыларКесіртке мен жылан жұмыртқасын күн көзі мол жерге салады Кесіртке мен жылан бунақденелілермен қоректенедіЖылан ұсақ құстарды, тышқанды

Слайд 37еенонееооооооооооооооооооооооооооооо
Пайдасы


Зиян келтіретін бунақденелілер-
ді жеп құртады, терілерінен,
сүйектерінен сәндік сувенирлер, тұрмысқа қажетті бұйымдар

жасайды, дәрілер жасайды және тамақ ретінде пісіріп жейміз. Сондықтан оларды қорғау керек.


еенонееоооооооооооооооооооооооооооооПайдасыЗиян келтіретін бунақденелілер-ді жеп құртады, терілерінен,сүйектерінен сәндік сувенирлер, тұрмысқа қажетті бұйымдар жасайды, дәрілер жасайды және тамақ ретінде

Слайд 38Синтез деңгейі
Өзіндік реттелу

І топ: Балықты мүсіндейді
ІІ топ: Жыланды
мүсіндейді
ІІІ топ:

Бағалайды

Синтез деңгейіӨзіндік реттелу І топ: Балықты мүсіндейдіІІ топ: Жыланды мүсіндейдіІІІ топ: Бағалайды

Слайд 39 «Болжау»

стратегиясы
Егер менде алтын балық болса, мен не істер едім.......?!
«Болжау»             стратегиясыЕгер менде алтын

Слайд 40Қолдану деңгейі
І топ :
Компьютер
ден балық
суретін салып бояйды
ІІ топ:
Бақа суретін


салып бояйды

ІІІ топ: Жылан суретін
салып бояйды

Қолдану деңгейіІ топ :Компьютерден балық суретін салып бояйдыІІ топ:Бақа суретін салып бояйды ІІІ топ: Жылан суретін салып

Слайд 41Талдау деңгейі
«Зигзаг» стратегиясы
Әр топ бір-бірінің жұмыстарын талдайды және
формативті бағалайды
(шапалақтау,

бас бармақты төмен түсіріп, қателерін айту)
Талдау деңгейі«Зигзаг» стратегиясыӘр топ бір-бірінің жұмыстарын талдайды және формативті бағалайды (шапалақтау, бас бармақты төмен түсіріп, қателерін айту)

Слайд 42
Бағалау деңгейі
Семантикалық карта

Бағалау деңгейі Семантикалық карта

Слайд 44Үйге тапсырма. & 54 Эссе жазу. Құстар біздің досымыз “Құстар” сөзіне бес

жол өлең құрастыру

Рефлексия

Үйге тапсырма. & 54 Эссе жазу. Құстар біздің досымыз   “Құстар” сөзіне бес жол өлең құрастыруРефлексия

Слайд 45Оқыту үшін бағалау (критерий бойынша)
Балдық жүйемен

Оқыту үшін бағалау (критерий бойынша)Балдық жүйемен

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть