Презентация, доклад на тему Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерінің дамуы мен танымдық белсенділігінің артуы жобалау әдісінің тиімділігінің нәтижесі.

Содержание

Тақырыбы:Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерінің дамуы мен танымдық белсенділігінің артуы жобалау әдісінің тиімділігінің нәтижесі.

Слайд 1


Алтынсарин ауылы
«Алтынсарин орта мектебі» ММ

Алтынсарин ауылы «Алтынсарин орта мектебі» ММ

Слайд 4Тақырыбы:
Бастауыш сынып оқушыларының
шығармашылық қабілеттерінің дамуы мен танымдық белсенділігінің артуы жобалау

әдісінің тиімділігінің нәтижесі.
Тақырыбы:Бастауыш сынып оқушыларының шығармашылық қабілеттерінің дамуы мен танымдық белсенділігінің артуы жобалау әдісінің тиімділігінің нәтижесі.

Слайд 5

Мақсаты:
Бастауыш сынып оқушыларына жобалық оқыту технологиясының әдіс-тәсілдерін үйрету, сабақ барысында және де сабақтан тыс уақытта оқушылардың жоба жұмыстарын ұйымдастыру тәжірибесін талдау, оның тиімділігін анықтау.
Мақсаты: Бастауыш сынып

Слайд 6Міндеттері:

—     жоба кезеңдерінің әдісін  меңгеру және оқу- тәрбие
үрдісінде қолдану;
—     оқушы тұлғасының 

өзіндік дамуын жүзеге асыру;
—     оқушының ерекше (жобалық) ойлау қабілетін және өмірге деген ғылыми
көзқарасын қалыптастыру;
—     оқушыларға  болашақ мамандықтарды жобалауға , оған дайындалуға
жәрдемдесу;
—         оқушының шығармашылығын дамыту;
Міндеттері:—     жоба кезеңдерінің әдісін  меңгеру және оқу- тәрбиеүрдісінде қолдану;—     оқушы тұлғасының  өзіндік дамуын жүзеге асыру;—     оқушының ерекше

Слайд 7
Күтілетін нәтиже:

Күтілетін нәтиже:

Слайд 8Жеке тұлғаға, тәжірибеге бағытталған, үздіксіз білім беру принциптеріне негізделген танымдық іс-

әрекетті ұйымдастыру формаларын, әдістемелерін, оқу бағдарламаларын, авторлық зерттеулерді жасақтау.
Жеке тұлғаға, тәжірибеге бағытталған, үздіксіз білім беру принциптеріне негізделген танымдық іс- әрекетті ұйымдастыру формаларын, әдістемелерін, оқу бағдарламаларын,

Слайд 10Мұғалім жалпы зерттеу мәселесін ұсынады. Тақырыпқа қызығушылық қалыптастырады.
І. Мотивтендіру

Мұғалім жалпы зерттеу мәселесін ұсынады. Тақырыпқа қызығушылық қалыптастырады.І. Мотивтендіру

Слайд 11ІІ. Жоспарлау кезеңі
Зерттеу жұмысына дайындық. Мұнда жобаның тақырыбы мен мақсаты анықталады,

міндеттерді шешу жолдары қарастырылады, іс - әрекеттің жоспары бекітіледі, топтағы ұжымдық іс - әрекет келісіледі.
ІІ. Жоспарлау кезеңіЗерттеу жұмысына дайындық. Мұнда жобаның тақырыбы мен мақсаты анықталады, міндеттерді шешу жолдары қарастырылады, іс -

Слайд 12ІІІ. Ақпаратты
жинау кезеңі
Оқушылар хабар жинайды, әдебиетпен және басқа ақпарат құралдармен

жұмыс жүргізеді; алынған нәтижені мұғалімнің көмегімен сараптайды, ал мұғалім бақылайды, көмек көрсетеді, өзі де ақпарат құралы болады.
ІІІ. Ақпаратты жинау кезеңі Оқушылар хабар жинайды, әдебиетпен және басқа ақпарат құралдармен жұмыс жүргізеді; алынған нәтижені мұғалімнің

Слайд 13ІV. Рефлексивтік
бағалау кезеңі
Оқушылар жобаларын ұсынады (презентация), атқарылған жұмыс бойынша есеп

береді, ұжымдық пікірталасқа қатысады, өзіне өзі баға береді, мұғалім бағалайды.
ІV. Рефлексивтік бағалау кезеңіОқушылар жобаларын ұсынады (презентация), атқарылған жұмыс бойынша есеп береді, ұжымдық пікірталасқа қатысады, өзіне өзі

Слайд 14

V. Қорытынды. Осымен оқушылардың өздігінен жұмыс жасау қабілеті жоғарлайды, олардың танымдық белсенділігі

артады, ұжымдық қарым - қатынастар арқасында қоғам дағдылары жетіледі. Шығармашылық қабілеттері дамиды.
V. Қорытынды. Осымен оқушылардың өздігінен жұмыс жасау қабілеті жоғарлайды, олардың танымдық белсенділігі артады, ұжымдық қарым - қатынастар

Слайд 15Жобалау  жұмысының
  негізгі  сатылары:
 
Ақпараттық  —  «не  істеу  керек?»
Жоспарлық  -«бұған  қалайша  жетуге 

болады?»
Шешім қабылдау  —  «іске асырудың жолдары мен құралдарын анықтау»
Орындау  —  «жүзеге  асыру»
Бақылау – «тапсырма  дұрыс  орындалды ма?»
Бағалау  —  «келесі жолы  нені  дәлірек  істеген  жөн?»
Жобалау  жұмысының  негізгі  сатылары: Ақпараттық  —  «не  істеу  керек?»Жоспарлық  -«бұған  қалайша  жетуге  болады?»Шешім қабылдау  —  «іске асырудың жолдары

Слайд 161-топ. Тақырыбы:
 «Бал  арасы – еңбекқор  жәндік».
Ақпарат жинақтау: 
Топ  мүшелері.
Өнімі: 
Буклет. Мультимедиялық презентация.
Қорғау: 
Топ  лидері.

1-топ. Тақырыбы: «Бал  арасы – еңбекқор  жәндік».Ақпарат жинақтау: Топ  мүшелері.Өнімі: Буклет. Мультимедиялық презентация.Қорғау: Топ  лидері.

Слайд 17
Рефлексия:
Сандық. Еттартқыш. Қоқыс жәшігі.
Сандық – алған білімді жадыма сақтап, пайдаға

жаратамын.
Еттартқыш – алған білімді одан әрі іздеу арқылы, дамытамын.
Қоқыс жәшігі - маған ештеме қызық емес.
Рефлексия: Сандық. Еттартқыш. Қоқыс жәшігі.Сандық – алған білімді жадыма сақтап, пайдаға жаратамын.Еттартқыш – алған білімді одан әрі

Слайд 18Нәтижесінде:
* Сабақтың  нақты  мәнін  терең  ашуға  көмектеседі.
*  Оқушылардың  барлығын  сабаққа  қатыстыруға 

мүмкіндік  туады.
*  Оқушылардың  әрқайсысының  деңгейін  анықтай  аласың.
*   Оқушыларды  түгелдей  бағалауға көмектеседі.
*  Оқушыларды  ізденіске  баулып, өз  бетімен  жұмыс  істеуге
     дағдыландырады.
 * Оқушылардың   қабілеттері, сөз  саптау  еркіндігі,  ұйымшылдығы, шығармашылық  белсенділігі  артады.
* Жеке  шығармашылығын  шыңдауда, өзіне  деген  кәсіби  сенімін  қалыптастырады.
Нәтижесінде:* Сабақтың  нақты  мәнін  терең  ашуға  көмектеседі.*  Оқушылардың  барлығын  сабаққа  қатыстыруға  мүмкіндік  туады.*  Оқушылардың  әрқайсысының  деңгейін  анықтай  аласың.*  

Слайд 19 Назарларыңызға

рахмет!!!
Назарларыңызға         рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть