Презентация, доклад на тему Ана тілі Достық өлкесінің заңы

Содержание

Түрі: аралас сабақ. Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену. Көрнекілігі: суреттер.Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік. Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің

Слайд 1Мақсаты:
Оқушыны түріктің белгілі ақыны және
жазушысы Назым Хикметтің «Үш жігіт

туралы хикая» атты әңгімесін дұрыс, түсініп,
жалғастырып оқу, әңгіменің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше
шығармашылықпен жұмыс істеуге баулиотырып,
байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.
Мақсаты: Оқушыны түріктің белгілі ақыны және жазушысы Назым Хикметтің «Үш жігіт туралы хикая» атты әңгімесін дұрыс, түсініп,

Слайд 2Түрі: аралас сабақ.
Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену.
Көрнекілігі: суреттер.
Сабақтың барысы:
І.

Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып
құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің
сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер.
Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар.
Түрі: аралас сабақ. Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену. Көрнекілігі: суреттер.Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

Слайд 3Бағалау критерийі

Бағалау критерийі

Слайд 4Қорыту сұрақтары:
1. Әңгіме не туралы?
2. Әлия Молдағұлова туралы не білесің?
3. Әңгімеде

Әлияның қай кезі баяндалған?
4. Әлияның ұстаздары және мектеп директоры қандай шешім қабылдады?
5. Әлияның бетінен неге қуаныштың ізі білінбеді?
6. Кішкентай Әлия сендерден қандай сезім туғызды?
7. Оқушы Әлия мен батыр Әлияның арасында қандай байланыс бар деп ойлайсыңдар?
8. Әлия Молдағұловаға қандай атақ берілді?

Әзиза Нұрмұханова
“Шығыс шынары”

Үй тапсырмасын пысықтау:

Қорыту сұрақтары:1. Әңгіме не туралы?2. Әлия Молдағұлова туралы не білесің?3. Әңгімеде Әлияның қай кезі баяндалған?4. Әлияның ұстаздары

Слайд 5Өткенді пысықтау

Өткенді пысықтау

Слайд 6Қызығушылықты ояту:

Қызығушылықты ояту:

Слайд 7Сәуірдің жиырма тоғызы Назым Хикмет Үш жігіт туралы хикая

Сәуірдің жиырма тоғызы  Назым Хикмет Үш жігіт туралы хикая

Слайд 8Қоғам қайраткері
Аудармашы
Аңыз, әңгіме, өлең жыр, пьесалар
1913 жылы алғашқы өлеңін жазған
Балалар шығармасы
1902-1963

ж. ж

Түріктің белгілі ақыны, жазушысы

Назым Хикмет

Қоғам қайраткеріАудармашыАңыз, әңгіме, өлең жыр, пьесалар1913 жылы алғашқы өлеңін жазғанБалалар шығармасы1902-1963 ж. жТүріктің белгілі ақыны, жазушысыНазым Хикмет

Слайд 9Оқулықпен жұмыс:
Мәтіннің бірінші бөлігі;
Сұрақ:
Бірінші жігіт кербез сұлуға не деп жауап

берді деп ойлайсыңдар?

Оқулықпен жұмыс:Мәтіннің бірінші бөлігі;Сұрақ: Бірінші жігіт кербез сұлуға не деп жауап берді деп ойлайсыңдар?

Слайд 10Мәтіннің екінші бөлігі;
Сұрақ:
Екінші жігіт одан кейін не істеді деп ойлайсыңдар?
Мәтіннің

екінші бөлігі;
Сұрақ:
Үшінші жігіт мақсат- мұратына жетті деп ойлайсыңдарма?
Мәтіннің екінші бөлігі;Сұрақ: Екінші жігіт одан кейін не істеді деп ойлайсыңдар?Мәтіннің екінші бөлігі;Сұрақ:Үшінші жігіт мақсат- мұратына жетті

Слайд 11Пікірталас сұрағы:
1. “Кімде - кім” осылай жүре берсе, түбінде мақсат- мұратына

жетеді. Сенімінен айырылмаса дегеніне жетеді.” – дегенді үш жігіттің қайсысына қатысты айтылған деп ойлайсыңдар?
2. Алғашқы екі жігіттің жолда қалуы өздеріне деген сенімсіздіктен бе, әлде жалқаулық па?
Пікірталас сұрағы:1. “Кімде - кім” осылай жүре берсе, түбінде мақсат- мұратына жетеді. Сенімінен айырылмаса дегеніне жетеді.” –

Слайд 12Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 13Еркін жазу
1.“Кімде- кім сенімінен айырылмаса, дегеніне сол жетеді. Дегенді қалай түсінесіңдер?”

2.

Өздеріңнің алға қойған мақсаттарың
не?

3. Оған жету үшін не істеп жүрсіңдер?

Дәптермен жұмыс

Еркін жазу1.“Кімде- кім сенімінен айырылмаса, дегеніне сол жетеді. Дегенді қалай түсінесіңдер?”2. Өздеріңнің алға қойған мақсаттарың не?3. Оған

Слайд 14Топпен жұмыс
1 топ.
Мәтіннің авторы туралы мәлімет беріңдер.
2 топ.
Мәтіндегі үш жігіт қайда

тұрушы еді?
Олар неге ұқсас болыпты?
Олар нені іздеген?
3 топ.
Мәтіндегі өлместің тасын іздеп шаршаған бірінші және екінші жігіттің көрген қиындықтарын айт.
Мәтінде нешінші жігіт мақсат-мұратына жетті?


Топпен жұмыс1 топ.Мәтіннің авторы туралы мәлімет беріңдер.2 топ.Мәтіндегі үш жігіт қайда тұрушы еді?Олар неге ұқсас болыпты?Олар нені

Слайд 15Мақалды жалғастыр
Іздеген жетер .......

2. Жан қиналмай, ..... бітпес,
Талап қылмай,

... бітпес.

3. Ынта болса ….. , Қиын іс жок ….. .
Мақалды жалғастырІздеген жетер .......2. Жан қиналмай, ..... бітпес,  Талап қылмай, ... бітпес.3. Ынта болса ….. ,

Слайд 16Мәтіннен қандай қорытынды шығаруға және не үйренуге болады?
Қорытынды

Мәтіннен қандай қорытынды шығаруға және не үйренуге болады?Қорытынды

Слайд 17Үйге тапсырма беру
1. Мәтінді түсініп оқу.

2. “Үш жігіт туралы хикая” ертегісін

өз қиялдарыңмен аяқтап жазу.

3. Сутетін салу.
Үйге тапсырма беру1. Мәтінді түсініп оқу.2. “Үш жігіт туралы хикая” ертегісін өз қиялдарыңмен аяқтап жазу.3. Сутетін салу.

Слайд 18Бағалау шкаласы:
“5” - 5 ,6 жұлдыз н/е одан жоғары
“4” -

3, 4 жұлдыз
“3”- 2 жұлдыз
Бағалау шкаласы:“5” - 5 ,6 жұлдыз н/е одан жоғары “4” - 3, 4 жұлдыз“3”- 2 жұлдыз

Слайд 19РЕФЛЕКСИЯ

РЕФЛЕКСИЯ

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть