Презентация, доклад Буынаяқтылар сабақ жоспары

Содержание

Буынаяқтылардың көптүрлілігін, жәндіктердің негізгі ерешеліктерін ұғындыру, шаянтектестердің тіршілігі және сыртқы, ішкі мүшелерінің қызметін толық меңгерту. Дамытушылық: Сабақта оқытудың жаңа технология элементтерін қолданып, оқушы белсенділігін арттыру, оқушылардың іс - әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, білім – білікітілігін

Слайд 1Буынаяқтылар типіне жататын жәндіктер
Тақырыбы:

Буынаяқтылар типіне жататын жәндіктер Тақырыбы:

Слайд 2 Буынаяқтылардың көптүрлілігін, жәндіктердің негізгі ерешеліктерін ұғындыру, шаянтектестердің тіршілігі және сыртқы, ішкі

мүшелерінің қызметін толық меңгерту.
Дамытушылық: Сабақта оқытудың жаңа технология элементтерін қолданып, оқушы белсенділігін арттыру, оқушылардың іс - әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, білім – білікітілігін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың өз бетімен ізденісін қалыптастыру, ойлау қабілетін дамыту.

Сабақтың мақсаты:

Көрнекілігі:

Тірек сызбалар, суреттер, электронды оқулықтан үзінді, кестелер

Сабақтың түрі:

Топтастыра іздестіру сабағы

Сабақтың әдісі:

Дәріс-сұхбат, өзіндік жұмыс, кітаппен жұмыс

Буынаяқтылардың көптүрлілігін, жәндіктердің 		негізгі ерешеліктерін ұғындыру, шаянтектестердің 		тіршілігі және сыртқы, ішкі мүшелерінің қызметін 		толық меңгерту.	Дамытушылық: Сабақта оқытудың

Слайд 3Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру (1-минут)
Пысықтау (5-6 минут)
Жаңа тақырып (өзара оқыту) (15 минут)
4.

Бекіту (10-минут)
№ 3 зертханалық жұмыс
“Өзен шаянының сыртқы құрылысын зерттеу” (9-10 минут)
6. Бағалау (2-минут)
7. Үйге тапсырма (1-минут)

Сабақтың жоспары:Ұйымдастыру (1-минут)Пысықтау (5-6 минут)Жаңа тақырып (өзара оқыту) (15 минут)4.  Бекіту (10-минут)№ 3 зертханалық жұмыс 	“Өзен

Слайд 4 Сабақтың жүру барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Пысықтау. “Ой толғаныс”
Сұрақтар:
Былқылдақденелілер деп аталуы неге

байланысты?
Былқылдақденелілер типі неше класқа бөлінеді?
Былқылдақденелілердің мүшелер жүйесі туралы не айтуға болады?
Буылтық құрттармен салыстырғандағы ерекшеліктері қандай?
Табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы қандай?
Сабақтың жүру барысыІ. Ұйымдастыру кезеңі.ІІ. Пысықтау. “Ой толғаныс”Сұрақтар:Былқылдақденелілер деп аталуы неге байланысты?Былқылдақденелілер типі неше класқа бөлінеді?Былқылдақденелілердің

Слайд 5Тест сұрақтары
Тест сұрақтарының дұрыс жауабы:

Тест сұрақтары Тест сұрақтарының дұрыс жауабы:

Слайд 6Буынаяқтылар типі
Шаянтәріздестер
Өрмекшітәріздестер
Бунақденелілер

Буынаяқтылар типіШаянтәріздестер ӨрмекшітәріздестерБунақденелілер

Слайд 7Буынаяқтылар
Аяғы
бунақталған
Екі жақты
симметриялы
Көпжасушалы
жәндіктер
ІІІ. Жаңа тақырып
Хитин дегеніміз –

жасуныққа ұқсас ағзалық зат.
БуынаяқтыларАяғы бунақталған Екі жақты симметриялы Көпжасушалы жәндіктерІІІ. Жаңа тақырыпХитин дегеніміз – жасуныққа ұқсас ағзалық зат.

Слайд 8Буынаяқтылар типі
(1-1,5 миллионға жуық)
Шаянтәріздестер
(30 000-ға жуық)
Жапырақятылар
Өрмекшітәріздестер
(40 000-ға жуық)
Ескекаяқтылар
Теңаяқтылар


Онаяқтылар

Өрмекшілер

Отауықтар

Құршаяндар

Кенелер

Бунақденелілер
(1 миллионға жуық)

Буынаяқтылар типі (1-1,5 миллионға жуық)Шаянтәріздестер(30 000-ға жуық)Жапырақятылар Өрмекшітәріздестер(40 000-ға жуық)Ескекаяқтылар Теңаяқтылар Онаяқтылар Өрмекшілер Отауықтар ҚұршаяндарКенелер Бунақденелілер (1

Слайд 9Шаянтәріздестер

Шаянтәріздестер

Слайд 10Өрмекшітәріздестер

Өрмекшітәріздестер

Слайд 12ІV. Сабақты бекіту.
1. Топтастыру (оқушылар жұмыс дәптеріне орындайды)
Шаянтәріздестер






ІV. Сабақты бекіту.1. Топтастыру (оқушылар жұмыс дәптеріне орындайды)Шаянтәріздестер

Слайд 13
2. Толғаныс. Парта қатары бойынша
А, Ә, Б тобы деп бөлінеді.

А

– тобы “Венн диограммасы”


Өрмекшітәріздестер


Шаянтәрізділер

Ортақ белгісі

2. Толғаныс. Парта қатары бойынша 			А, Ә, Б тобы деп бөлінеді.А – тобы “Венн диограммасы”Өрмекшітәріздестер Шаянтәрізділер Ортақ

Слайд 14Ә – тобы “Кубизм әдісі”

Ә – тобы “Кубизм әдісі”

Слайд 15Б – тобы. Шығармашылық жұмыс
Тақтада жәндіктердің суреті шығады.
Оқушылар бір-бірден келіп

өздеріне керекті жәндіктерді таңдап, аталуын дене құрылысын айтады.
Б – тобы. Шығармашылық жұмысТақтада жәндіктердің суреті шығады. Оқушылар бір-бірден келіп өздеріне керекті жәндіктерді таңдап, аталуын дене

Слайд 17Сапа – 60%
Үлгерім - 100%
VІ. Бағалау
VІІ. Үйге тапсырма - § 46


Ой қорыту
Балалар, бүгінгі сабақты меңгеруде қандай қиындықтар туындады?
Туындаған қиыншылықтарды жеңуде атқарған іс-әрекетіңіз?
Сабақ барысында нені меңгердіңіз?
Алдағы уақытта нені үйренгіңіз келеді?

Сапа – 60%Үлгерім - 100%VІ. БағалауVІІ. Үйге тапсырма - § 46 Ой қорыту Балалар, бүгінгі сабақты меңгеруде

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть