Презентация, доклад на тему Theme: Describing people.6 grade

Білімділік: - Сын есімдер туралы түсінік. Салыстырмалы және

Слайд 1





Сабақтың тақырыбы:

Адамдарды суреттеу.
Theme: Describing people.

Сабақтың тақырыбы: Адамдарды суреттеу.Theme: Describing people.

Слайд 2

Білімділік: - Сын есімдер туралы түсінік. Салыстырмалы және
күшейтпелі шырайларды мысалдармен түсіндіру.

Дамытушылық: - Оқушылардың алған білімін сурет бойынша
сөйлете отырып дамыту.

Тәрбиелік: - Достық – жолдастық, жақсылық – жамандықты
салыстыра отырып, экологиялық білім беру және
адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:


Слайд 3

Сабақтың түрі: Дамыта оқыту сабағы.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап демонстрациялау

т.б. әдістері.
Type method:

Сабақтың көрнекілігі: Компьютер,Алманың суреті, тірек
сызба, жаңа сөздер
Equipment: Computer, pictures, new words

Сабақтың түрі: Дамыта оқыту сабағы.Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап демонстрациялау т.б. әдістері.Type method:Сабақтың көрнекілігі: Компьютер,Алманың суреті,

Слайд 4Сабақтың барысы:
The procedure of the lesson:

Сабақтың барысы:The procedure of the lesson:

Слайд 51.Ұйымдастыру кезеңі.
Organization moment:
T: Good afternoon, childrens!
P-s:Good afternoon,good afternoon,
Good

afternoon to you.
Good afternoon,good afternoon the teacher
We are glad to see you.
T:O’K.Sit down please.Thank you.Let’s begin our lesson.Answer my questions?
T: How are you?
P-s: We are fine and you?
T: I am very well thank you. What date is it today?
P-s: The 26th of November.
T: What day of the week is it today?
P-s:I t’s Friday.
-Who is on duty today?(I am on duty today)
-Who is absent?(All are present)
Thank you. You may sit.
What was your home-work?(Review.)
1.Ұйымдастыру кезеңі.Organization moment:T: Good afternoon, childrens!P-s:Good afternoon,good afternoon,   Good afternoon to you.

Слайд 6





Балалар мына суреттегі бір алманы алайықшы.
Мына тірек –

сызбаға қарайықшы.
Ал енді осы Алманың түсі қандай? (қызыл)
Үлкен бе, кіші ме? (үлкен).
Алма ащы ма, тәтті ме?(тәтті)
Балалар біз Алманы суреттеу
арқылы қандай сөз табын шығардық?
(сын есім.) Кім айтады
сын есім дегеніміз не? (қазақша)








Балалар мына суреттегі бір алманы алайықшы. Мына тірек – сызбаға қарайықшы. Ал енді осы Алманың түсі

Слайд 7Дәптермен жұмыс: Сын есімнің шырайлары.
Today is the 26th of November.It is

–Describing people.
Degrees of Comparison.
1.The positive degree.
2.The comparative degree.
3. The superlative degree.
Дәптермен жұмыс: Сын есімнің шырайлары.Today is the 26th of November.It is –Describing people.Degrees of Comparison.1.The positive degree.2.The

Слайд 81.Жай шырай
2.Салыстырмалы шырай
3.Күшейтпелі шырай



Сонымен, балалар біз бүгін
сын есімнің шырайларымен танысымыз.


(Хормен айтқызу.) Presentation.
1.Жай шырай2.Салыстырмалы шырай3.Күшейтпелі шырайСонымен, балалар біз бүгін сын есімнің шырайларымен танысымыз. (Хормен айтқызу.) Presentation.

Слайд 9Ортаға үш бала шығады. Бойларын салыстыра отырып, тақтада ілулі тұрған үлгімен

жұмыс жасау.
1-ші жай шырайда сын есім түбір күйінде жазылады. Мысалы: For example: Zauresh is tall.
( Зәуреш ұзын.)
2-ші салыстырмалы шырайлы түбір сөзге – er жалғауы жалғанады. Мысалы: For example: Erlan is taller.
( Ерлан ұзынырақ.)
3-ші күшейтпелі шырайда түбірлі сөзге - est жалғауы жалғанады. Мысалы: For example: Ermek is the tallest.
(Ермек өте ұзын.)
Және тағыда айта кетер жайттар бар.Олар:
1. Салыстырмалы шырай Than – қарағанда сөзін қолдану арқылы жасалады. Example: Erlan is taller than Zauresh.
2-у әріпіне аяқталатын сын есімдер – і әріпіне өзгереді. Example: Dirty-dirtier-dirtiest.

Ортаға үш бала шығады. Бойларын салыстыра отырып, тақтада ілулі тұрған үлгімен жұмыс жасау. 1-ші жай шырайда сын

Слайд 11Сабақты түсіндік пе ?
Түсінсек қазір жаттығу жұмыстарын жасаймыз.
Оқулықпен жұмыс.
Look at

the exercises 1and 2.Discribe the girls and boys.

Сабақты түсіндік пе ?Түсінсек қазір жаттығу жұмыстарын жасаймыз.Оқулықпен жұмыс. Look at the exercises 1and 2.Discribe the girls

Слайд 12Бекіту:

Жана сабақты қаншалықты игергенін байқау үшін
3-ші жаттығулар берілді.
Сын

есімдерді оқып, мағынасын түсіндіру.
Мысалы: Fast-faster-the fastest.
қатты – қаттырақ – өте қатты.
Бекіту: Жана сабақты қаншалықты игергенін байқау үшін 3-ші жаттығулар берілді. Сын есімдерді оқып, мағынасын түсіндіру.

Слайд 13Өзіндік жұмыс:
Сыныпты аралай жүріп кімнің қалай орындар

отырғаның байқау. 4-ші жаттығу. Exercise 4.Make a table for these adjectives and discuss the spelling.
Сын есімдерді қажетті шырайларға қойда жазып шық.

Өзіндік жұмыс:    Сыныпты аралай жүріп кімнің қалай орындар отырғаның байқау. 4-ші жаттығу. Exercise 4.Make

Слайд 14


Қорытынды:

Оқушылардың жаңа сабақты қаншалықты игергенің байқау ретінде оны күнделікті

жағдайларда ағылшын тілінде
қаншалықты және қалай меңгергенін байқау.
Оқулықтағы 5-ші жаттығуға қараңдар. Сын есімдерді қатыстырып өзіңнің жанұяң туралы жаз.

Example: My brother is taller than me. (менің ағам маған қарағанда ұзынырақ), My grandmother is the oldest in the family. (менің әжем жанұямыздағы ең үлкені. )
Exercise 6.Talk to your partner about your family;
Серіктесіңмен жанұяң туралы әңгімелес.
Қорытынды: Оқушылардың жаңа сабақты қаншалықты игергенің байқау ретінде оны күнделікті жағдайларда ағылшын тілінде

Слайд 16Үй тапсырмасы:
Homework:Exercise 9.Complete the chart.
Write the comperative and superlative digrees.

Сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайда жаз.


Бағалау:
Marking:


Сабақты аяқтау: Сабақ аяқталды көріскенше!
Conclusion: Our lesson is over.See you late.Good – bye!

Үй тапсырмасы: Homework:Exercise 9.Complete the chart.Write the comperative and superlative digrees. Сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайда

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть